Reklam Alanı
Haberler 0

Yerli Yapım The Last One İddialı Geliyor

Phoenix Oyun Stüdyosu’nun yaklaşık bir yıldır üzerinde çalıştığı The Last One oyuncuların karşısına çıkmaya hazırlanıyor. Senaryo,Dalga modu ve Çoklu oyuncu modlarına sahip olan oyun; Senaryo modunda salgından 7 yıl sonrası konu ediniyor. Dünyada tek kaldığını sanan karakter, başka bir insanın da yaşadığını bazı kanıt ve kalıntılardan anlıyor ve onu bulmak üzere evinden ayrılıyor. Çoklu oyuncu modunda ise salgının başlangıcı ve sistemin çöküşünü konu edinmiş. İsyancılar ve askeri güçler kıyasıya çarpışarak oyuna renk katıyor. Dalga modunda ise salgından 7 yıl sonraki hayatta kalma mücadelesini konu ediniyor.

the last one 1

The Last One’yi farklı kılan özelliklerden bir tanesi özgün ve farklı bir senaryo. Oyunun senaryosunda gerektiği zaman Sultanahmet Meydanında iz sürecek, Topkapı Sarayında ipucu arayacağız. Bulacağımız ipuçları bizi farklı maceralara sürükleyecek. Senaryo modunda her görev özenle tasarlanıp özenle yazılmıştır. Bu yüzden oyunculara hiç sıkılmayacakları bir hikaye sunuyor.

The Last One çoklu oyuncu modunda 8’e 8 eşsiz bir rekabet yaşayacağız. Galata kulesindeki keskin nişancılardan kaçıp Beyoğlunun dar sokaklarında saklanacağız. 8 takım arkadaşımızla beraber Topkapı Sarayı’nı savunup liman bölgesinden geçit vermeyeceğiz.

the last one 2

The Last One dalga modunda ise İstanbul meydanlarının eşsiz güzelliği ile hayatta kalmaya çalışacağız.

Yapımcılar oyunculara eşsiz bir İstanbul macerası vaat ediyor. Şu soru akıllara gelebilir: Peki koca İstanbul’u nasıl yapacaklar? Bu soruya ise “Tabii ki İstanbulu baştan sona yapmıyoruz sadece İstanbul’un önemli yerleri, tarihi bölgeler ve eşsiz meydanlarını yapıyoruz” ifadelerini cevap olarak veriyorlar.

Oyun yakın zaman içerisinde Steam Greenlight platformundaki yerini alacak. Oyunculardan desteklerini bekliyoruz.

Phoenix Game and Publisher Studio hakkında:

Phoenix Game and Publisher Studio 2012 yılında 3 oyun geliştiricisi tarafından kurulmuştur. Şu anda ekipte 10 kişi çalışmaktadır. Phoenix G&P,Android ve bilgisayar platformlarında oyun geliştirmektedir. Phoenix G&P’nin temel amacı Türkiye’de oyun geliştirme üzerinde çalışan tekil bağımsız geliştiricilere yol göstermektir.

İlginizi Çekebilir:   Yeni PlayStation 4 Güncellemesi 3.55 Çıktı

Phoenix G&P, şuanda 3 adet proje üzerinde çalışmaktadır.Bunlar; Tazorg, Speed of Race ve The Last One’dır. Ayreten Labyrinth Simulator isimli Steam üzerinde yayınlanmış projeleri bulunmaktadır.

Phoenix Game and Publisher Studio ağırlıklı olarak liseli öğrencilerin çalıştığı bir ekiptir.

Taner Kartal {Taner}

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir