Reklam Alanı
Rehberler 5

Yeni Town of Salem Coven Rolleri

Town of Salem için ek paket duyurusu yapılırken, biz de bu yazıda Town of Salem Coven ile birlikte oyuna eklenecek yeni rollerin özelliklerini açıklayacağız. Coven’le birlikte artık oyunda Cadılar Meclisi (Coven) olacak ve diğer gruplara da farklı roller eklenecek. İşte yeni Town of Salem Coven rolleri:

Coven rolleri:

Hex Master: Tüm diğer rollere büyü yapabilecek ve sonunda toplu olarak saldıracak. Bu saldırıdan cadılar meclisi üyeleri etkilenmeyecek. Hex Master’ın seçtiği kişiler şerife Coven olarak gözükür. Yani Mafia’daki Framer’a da benzemekte.
Poisoner: Zehirleyip ardından öldüren bir rol fakat zehirlenen kişi bundan haberdar olacak.
Potion Master: Bu cadının temel özelliği zehir. Karakteri oynayan kişi üç iksir seçebilecek; sağlık iksiri, ortaya çıkarma iksiri ve saldırı iksiri. Her üç iksirin de üç gün bekleme süreleri var. Poisoner, doctor, investigator ve diğer saldırı karakterlerinin özelliklerine sahip olacak.
Medusa: Kendisini ziyaret edenleri taşa çeviren bir rol. Medusa’yı ziyaret eden karakterlerin rolleri ve Last Will’leri gözükmeyecek. Medusa’nın 3 kere Gaze özelliğini kullanma hakkı var.
Necromancer: Ölü oyuncuların cesetlerini bir kereliğine kullanabiliyor.
Coven Leader: Diğer oyuncuların yeteneklerini kontrol etme özelliğine sahip. Bu yönüyle temel Witch rolü diyebiliriz. Her gece birini seçip, başka birine yönlendiriyor ve seçtiği kişinin rolünü öğreniyor.

Yeni Town rolleri:

Crusader: Town Protective rolü. Seçtiği kişi korumakta.
Tracker: Town Investigative rolü. Bir oyuncuyu takip edip, kime gittiğini buluyor.
Trapper: Yine bir Town Protective. Bir oyuncunun evine tuzak yerleştiriyor ve gelen kişi buna yakalanıyor. Gelen kişinin rolüne göre tuzağın da farklı etkileri oluyor. 1 gece trap kurar, diğer gece kurduğu tuzağı yerleştirir.
Psychic: Town Protective rolü. Evil-Good oyuncuları buluyor. Her gece bulduğu türe göre (evil ya da good) tahminlerden en az birisi evil ya da good olur.

İlginizi Çekebilir:   FIFA 17 - En iyi Dribling Yapan Oyuncular

Yeni mafya rolleri:

Ambusher: Oyuncunun evinde bekleyip, beklediği kişinin evine gelene saldıran rol.
Hypnotist: Her gece bir oyuncuyu hipnotize eder ve yanlış bildirim verir. Örneğin o kişiye ‘Saldırıya uğradın ama birisi sana heal bastı’ tarzında mesajlar gider.

Not: Şu anda yeni mafya rolleri Coven’in Classic modunda oynanamıyor.

Yeni Neutral roller:

Guardian Angel: Neutral Benign rolü. Her oyun bir hedefi oluyor ve onu koruyor. Eğer o oyuncuya heal basarsa, ertesi gün ona karşı oylama da yapılamıyor. Eğer Guardian Angel ölürse, survivor’a dönüşüyor.
Pirate: Neutral Chaos rolü. Kazanmak için iki oyuncuyu yağmalamak gerekiyor. Taş kağıt makas mantığıyla oynanıyor. Bir oyuncuyu düello için seçiyorsunuz ve üç saldırı seçeneğiniz oluyor. Savunan oyuncunun da üç savunma seçeneği oluyor. Eğer saldırınıza doğru karşılık veremezse ölüyor.
Plaguebearer/Pestilence: Neutral Chaos rolü. Ziyaret edince veya birisi onu ziyaret edince enfeksiyon yayıyor. Tüm Town enfeksiyon kapınca, Pestilence rolüne bürünüyor ve ziyaret ettiği kişileri (ziyaret edileni ziyaret edenler ve Pestilence’i ziyaret edenler de dahil olmak üzere) öldürüyor. Ayrıca Jailor kendisini alınca onu da öldürebiliyor.

Town of Salem Coven’de olmayan roller:

Werewolf

Vampire / Vampire Hunter

Mafia

Serial Killer

Amnesiac

Bunların yanında Spy, Coven ekibinin konuşmalarını okuyamıyor ve sadece ziyaret ettikleri kişileri görebiliyor.

 

{can}

“Yeni Town of Salem Coven Rolleri” üzerine 5 yorum

 1. Shadow dedi ki:

  Crusader ,ambusher Guardian angle gibi roller sadece Coven’de mi var?

  1. Can dedi ki:

   Evet, ek paketsiz oyunda yok.

 2. REY619 dedi ki:

  SK var WW var Mafia var 😀

 3. Faruk dedi ki:

  ne kadar saçma bir dlc, townun kazanmasını imkansız yapmışlar

 4. yozveren dedi ki:

  şuanda coven a gliba herkes girebiliyor peki paralı mı covena girmek beni direk attı çünkü oyuna para gidermi benden

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir