Reklam Alanı
Haberler 0

Xbox Series X Fiyatı, Çıkış Tarihi ve Özellikleri

Yeni nesil konsolların çıkışına oldukça yakınız ancak Xbox Series X’in fiyatıyla ilgili henüz bir bilgi bulunmamakta. E3 2020, koronavirüs sebebiyle iptal oldu ancak Haziran 2020’de gerçekleşecek bir dijital Xbox etkinliğiyle bu konunun aydınlatılacağını düşünüyoruz. Peki Xbox Series X teknik özellikleri ne? Yeni Xbox kaç para olacak? Yeni Xbox ne zaman çıkıyor? İşte merak ettiğiniz sorular ve yanıtları!

xbox-series-x

Xbox Series X Özellikleri

Etkinliği bekleyene kadar elimizdeki bilgileri gözden geçirirsek tahmini bir fiyat bulabiliriz. Xbox Series X; 8 adet Zen 2 CPU çekirdeği, 12 teraflop grafik gücü, 1 TB NVMe SSD ve 16 GB RAM gibi iddialı bir donanımla karşımıza çıkıyor. Bu da şu anlama geliyor: Xbox Series X, 4K çözünürlükte 60-120 FPS oyun deneyimi sunacak. Bu da daha önce hiçbir konsolda görülmemiş bir şey. Bunun yanı sıra oyun yükleme süreleri eskiden dakikalar bile sürebilirken yeni konsollarla birlikte bu süre saniyelere inecek.

Bütün bu güzel özelliklerden dolayı konsolun fiyatı biraz yüksek olabilir. Xbox Series X, çıkış yaptığı dönemdeki yüksek donanımlı bilgisayarlarla performans konusunda yarışacak. Ancak Xbox’ın en yetkili ismi Phil Spencer, The Verge ile yaptığı röportajda Xbox Series X’in çok pahalı olmayacağını belirtti. Xbox One neslinden ders aldıklarını ve güç ile fiyat anlamında yerlerini koruyacaklarını belirtti. Bu da Xbox Series X’in fiyatının PS5 ile yakın olacağı, belki de daha az olacağı anlamına geliyor. Xbox One konsollarının fiyatından fazla olacağı aşikar. Ancak yeni Xbox’ın fiyatlarının $450-$500’dan fazla olmayacağı tahmin ediliyor.

Xbox Series X Özel Oyunları

Halo Infinite’in de bu yılın sonbaharında Xbox Series X ile birlikte çıkması bekleniyor. Master Chief’in son görevine Xbox Series X’in çıkışıyla birlikte çıkacağı düşünülüyor. Bunun yanı sıra Senua’s Saga: Hellblade 2’nin de bu sene çıkacağı düşünülüyor. Henüz konsolla birlikte çıkacak oyunları kesin olarak bilinmese de bu iki oyunun çıkışa hazır olacağı düşünülüyor.

İlginizi Çekebilir:   The Last Guardian'ın Sinematik Fragmanı Yayınlandı

Xbox Series X Çıkış Tarihi

Xbox Series X’in çıkış tarihi henüz bilinmese de Halo Infinite ile birlikte 2020 yılında çıkılacağı biliniyor. Bu yüzden Microsoft önümüzdeki aylarda konsolla ilgili daha detaylı bilgi ve çıkış tarihini bizlere sunacaktır.

{Anıl Atıcı}

Uzun süredir indieTurk'te yazan Anıl, teknoloji ve oyun dünyasıyla yakından ilgili.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir