Reklam Alanı
Haberler 0

Xbox Game Pass PC’ye de Gelebilir

Günümüzde oyun dünyası çok değişti ve artık pek çok oyun ‘servis’ şeklinde sunuluyor. Hatta doğrudan konsol yapımcılarının da kendi üyelik ücretli servisleri bulunuyor. Microsoft cephesinde ise Xbox Game Pass bulunuyor. Fakat ilerleyen dönemlerde bu servis konsola özel olmaktan çıkabilir.

FY19 ilk çeyrek kazanç raporları için bir toplantı düzenleyen Microsoft, Xbox Game Pass servisini PC’ye getirebileceklerini dile getirdi. Şu anda konuya dair ayrıntılı bilgiye sahip değiliz fakat Microsoft CEO’su Satya Nadella Game Pass’in PC’ye gelmesinin önemli bir konu olduğunu ve oyun topluluğunun gücünü artıracağını dile getirdi. Dolayısıyla Microsoft bu fikri ciddi ciddi düşünüyor diyebiliriz.

Xbox Game Pass üyelik tabanlı bir servis ve tıpkı Netflix gibi işliyor. Xbox oyuncuları aylık 9.99 dolar ücret ödüyor ve 200’den fazla hem yeni, hem de eski oyuna ulaşabiliyor. Üstelik bu oyunların arasında Gears of War 4, Sea of Thieves ve Forza Horizon 4 gibi popüler yapımlar da bulunuyor.

Nadella, bu servisin PC’ye ne zaman geleceği ya da hangi oyunları içereceği hakkında net bir bilgi vermedi. Buna rağmen birinci parti Windows 10 oyunlarının tamamının olacağını söyleyebiliriz. Bunların arasında da Gears of War 4, Quantum Break, Recore ve Forza Horizon 4 gibi oyunlar dikkat çekiyor.

İlginizi Çekebilir:   Chef: A Restaurant Tycoon Game Steam'de Yayınlandı

{can}

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir