Reklam Alanı
İncelemeler 0

Worms W.M.D İncelemesi

Çılgın solucanlar bir kez daha Worms W.M.D ile karşımıza çıkıyor. Şimdiye kadarki en yıkıcı, en eğlenceli Worms oyunu olma iddiasıyla satışa çıkan yapım, bu konuda kendini haklı çıkarmayı da başarıyor.

30 farklı bölümün, yeni ve klasik silahların yer aldığı Worms W.M.D’de tabii ilk baktığımız şey silahlar oldu. Serinin büyük bir parçası daima silahlar oldu. Spoiler vermek istemiyorum ama koyun ile büyükannenin döndüğünü söyleyebilirim. Ama en önemli değişiklik crafting olmuş. Böylece eşyaları farklı alet ve silahlara dönüştürebiliyorsunuz. Bu şekilde de silahların yeni versiyonlarını yapmış oluyorsunuz. Örneğin bir bazukaya, el bombasına ya da holy hand bombasına farklı özellikler ekleyebiliyorsunuz. Böyle olunca da, varyasyon sayısı artıyor ve oyun kısır döngüden çıkmış oluyor.

Muhteşem, el yapımı çizimlerin yer aldığı, 2.5D görünümlü Worms W.M.D’de seride bir ilk olarak araçlar da bulunuyor. Tanklar, helikopterler ve dahasının yer aldığı oyunda bir mech’in içine girebiliyorsunuz ve etrafta büyük delikler açabiliyorsunuz. Bu da oynanışa epey renk katıyor. Bu sefer yapılar da var ve diğer Worms oyunlarından farklı olarak içlerine girip keşfedebiliyorsunuz.

Worms Her Zaman İkinci  Boyutta Güzel

Dediğim gibi, oyunda iki boyutlu görseller kullanılmış ve bu eski modadan ben hayli memnunum. Worms oyunları ne zaman 3D’ya geçmiş olsa çuvalladı ve bu hali fazlasıyla iyi. 30 tane campaign görevi var ve aynı zamanda klasik eğitim bölümleri de ihmal edilmemiş. Ayrıca ‘Aranıyor’ posterlerini bularak 10 tane farklı mücadele görevini de açmak mümkün.

Tabii Worms’ü asıl eğlenceli yapan şey her zaman çoklu oyuncu kısmı oldu ve yine isterseniz aynı bilgisayar üstünden oynayabiliyorsunuz, isterseniz de online sunuculara girerek farklı kişilerle mücadele ediyorsunuz. Sırf multiplayer için bile Worms W.M.D. alınabilecek bir oyun ve kesinlikle eski oyunların tadını veriyor.

İlginizi Çekebilir:   Phantom Brave PC İncelemesi

Yeni eklenen crafting özellikleri, binalar, kullanılabilir araçlar ve silah geliştirmeleriyle biraz tuzlu fiyatına rağmen rahatlıkla Worms W.M.D.’yi önerebilirim.

Worms W.M.D.

₺65
8.7

Oynanabilirlik

9.0/10

Ses ve Müzik

9.0/10

Grafik

9.0/10

Hikaye

8.0/10

Atmosfer

8.5/10

Artılar

  • Eski tarz grafikler
  • Crafting
  • Bina ve araç kullanımı özelliği

{can}

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir