Reklam Alanı
Rehberler 0

World of Warcraft Classic Rehberi

World of Warcraft hayranlarının uzun süredir beklediği WoW Classic, kısa bir süre önce Blizzard tarafından piyasaya sürüldü. WoW hayranlarının kendi oluşturdukları vanilla sunucularına resmi cevap WoW Classic ile Blizzard tarafından geldi. WoW Classic, oyunculara 2004 yılında çıkan ilk WoW deneyimini sunmayı hedefliyor. Eklenti paketleri ve büyük modern geliştirmeler, WoW Classic’te bulunmuyor.

Eğer siz de WoW’un ilk zamanlarını özleyen oyunculardansanız, bu sürüm tam sizin için demektir. Beklentilerinizi, yavaş ilerleme ve görevlere dayalı ilerleyiş sistemi gibi dinamiklere göre ayarlayın. Çünkü WoW Classic, diğer eklenti paketleri gibi hızlıca ilerleyip oyun sonu içeriğine bir an önce ulaşabileceğiniz bir sürüm değil.

WoW Classic’in fiyatı ne kadar?

Bu sürüm, diğer eklenti paketleri gibi ekstradan satın almanızı gerektirmeyecek. Oynamak için sahip olmanız gereken tek şey, aktif bir WoW üyeliği. WoW üyelikleri aylık $14.99’dan satılıyor.

WoW Classic Sunucuları ve Karakter Sayıları

Blizzard, WoW Classics’in çıkışı öncesi sunuculardaki karakter limitini artırdı. Değişik ile birlikte sunucu başına açılabilecek karakter sayısı 3’ten 10’a çıkarıldı. Hesap başına açılabilecek karakter sayısı da 50 olarak sınırlandırıldı. Ayrıca oyuna 5 yeni sunucu eklendi. Bu sunuculardan 4’ü PvP iken 1’i PvE oyun deneyimi sunmakta. Oynayacağınız sunucuyu iyi seçmelisiniz çünkü WoW Classic’e duyulan yoğun ilgi sonucu çoğu sunucuda uzun bekleme süreleri bulunmakta. Karakterinizi kalabalık sunucularda oluşturursanız oyuna girişte bekleme sürelerine maruz kalabilirsiniz.

Nasıl WoW Classic oynayabilirim?

WoW Classic’i oynayabilmek için öncelikle Blizzard’ın sitesinden Battle.net uygulamasını indirmeniz gerekmekte. Uygulamayı indirdikten sonra, aktif WoW üyeliği olan hesabınızla giriş yapın ve uygulamadan WoW’u indirin. Oyunu indirdikten sonra mavi “Play” butonu karşınıza çıkacak. Onun üstündeki menüden WoW Classic’i seçin ve “Play” tuşuna basın.

İlginizi Çekebilir:   Payday 2'de Overdrill Nasıl Yapılır?

WoW Classic, Blizzard ve World of Warcraft hayranları için oldukça önemli bir sürüm. Dünya üzerinde milyonlarca oyuncu, bu nostaljiyi yaşamak için adeta can atmakta.

{Anıl Atıcı}

Uzun süredir indieTurk'te yazan Anıl, teknoloji ve oyun dünyasıyla yakından ilgili.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir