Reklam Alanı
Haberler 0

Witcher 3’te Bulunan Topluluk Yapımı Mod Kiti Cyberpunk 2077’ye De Geliyor

The Witcher 3: Wild Hunt, resmi mod desteği ve topluluk yapımı mod kitleriyle birlikte oldukça çeşitli bir mod kütüphanesine sahip. Gelmiş geçmiş en iyi RPG oyunlarından kabul edilen The Witcher 3: Wild Hunt’ın çıkışından bu yana tam olarak 5 sene geçmiş olsa da, oyunun topluluğu aktif olarak modlar geliştirmeye devam ediyor. Geliştirici firma CD Projekt Red’in heyecanla beklenen bir sonraki oyunu Cyberpunk 2077’nin, çıkış gününde resmi mod desteğine sahip olmayacağı duyurulmuştu. Ancak The Witcher 3: Wild Hunt için topluluk tarafından geliştirilen ve açık kaynak kodlu bir modlama kiti olan WolvenKit’in, Cyberpunk 2077 için de destekleneceği duyuruldu.

Mod geliştirme kiti WolvenKit’in geliştiricisi Traderain, konuyla ilgili Cyberpunk 2077 forumlarında açıklamalarda bulundu:

 “Cyberpunk 2077’nin çıkışına çok az bir vakit kaldı. Biz de The Witcher 3 topluluğuna sunulan mod geliştirme aracı WolvenKit’i, Cyberpunk 2077’de de çalışabilmesi için hazırlamaya başladık.”

WolvenKit geliştiricisi, Cyberpunk modlama topluluğuna destek olmak istediklerini ve CD Projekt Red geliştiricilerinden de bu konuda destek beklediklerini açıkladı.

WolvenKit nedir?

WolvenKit, The Witcher 3’ün neredeyse tamamını değiştirebilmenize olanak sağlayan açık kaynak kodlu bir mod geliştirme aracı. WolvenKit, Witcher 3’ün resmi modlama araçlarını bünyesinde bulunduruyor ve resmi modlama aracının üstüne bir sürü de yenilik getiriyor. WolvenKit’in Cyberpunk versiyonunun ne zaman tamamlanacağı veya oyunun çıkışında kullanılabiliyor olup olmayacağı henüz bilinmiyor.

Cyberpunk 2077, 10 Aralık’ta çıkacak. Oyun; yeni nesil konsollarda, PS4 ile Xbox One’da ve PC’de oynanabilir olacak. Oyunun Steam sayfasına buradan ulaşabilir, aşağıdan en son fragmanı izleyebilirsiniz.

İlginizi Çekebilir:   Cyberpunk 2077'de Kayıt Dosyası Boyutu Sorunu Çözüldü

{Anıl Atıcı}

Uzun süredir indieTurk'te yazan Anıl, teknoloji ve oyun dünyasıyla yakından ilgili.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir