Reklam Alanı
Teknoloji 0

Will.i.am’in Akıllı Asistanı Omega Duyuruldu

Bir dönemin en popüler şarkıcılarından ve şarkı üreticilerinden olan Will.i.am, beş yıl önce kurduğu teknoloji firması i.am+ ile teknoloji dünyasına adım atmaya çalışıyor. Will.i.am, Alexa ve Google Assistant gibi çalışacak olan yeni akıllı asistanı olan Omega’yı duyurdu.

Omega, rakipleri olan Alexa ve Google Assistant’a göre daha çok müzik alanına yönelmiş durumda. Omega, ilk olarak San Francisco’da gerçekleşen Dreamforce konferansında duyuruldu. Omega, istenilen şarkıları oynatabiliyor. Omega; oynatılması istenen şarkıların sözleriyle, çıkış tarihleriyle ve hikayeleriyle ile ilgili bilgiler verebiliyor. Omega, şarkıların sanatçıları hakkında da bilgiler sunabiliyor. Omega, istenildiği takdirde oynatılan şarkının sanatçısının yaklaşmakta olan konserleri hakkında da bilgi verebiliyor.

Will.i.am’in kurduğu teknoloji firması olan i.am+, birkaç kez teknoloji dünyasına girmeyi denedi. Bu denemeler, çok başarılı olmadı. İlk olarak “Puls” adında bir akıllı saat geliştiren i.am+, beklenilen ilgiyi göremedi. Çünkü Puls; büyük, kötü duran ve rakipleri kadar başarılı olamamasına rağmen oldukça pahalı olan bir saatti. i.am+’ın kendine ait bir kulaklık modeli de bulunuyor.

İlginizi Çekebilir:   Audible Apple Watch Series 4 Desteği Sundu

{Anıl Atıcı}

Uzun süredir indieTurk'te yazan Anıl, teknoloji ve oyun dünyasıyla yakından ilgili.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir