Reklam Alanı
Haberler 0

Wargroove’da Çapraz Platform Desteği Olacak

Chucklefish tarafından geliştirilen Wargroove, Gameboy klasiği Advance Wars’u fazlasıyla andırıyor. Aynı zamanda oyunda çapraz platform desteği de yer alacak. Wargroove’u PC, Nintendo Switch ve Xbox One oyuncuları 1 Şubat’ta çıktığında birlikte oynayabilecekler.

Yapımcı firmaya göre oyun bu hafta çıktığında doğrudan çapraz platform desteği de olacak. Bu sayede başka platformlarda oynayan arkadaşlarınızla da ayrı düşmeyeceksiniz. Örneğin bir PC oyuncusuyla Nintendo Switch oyuncusu birlikte Wargroove oynayabilecek.

Chucklefish aynı zamanda Wargroove’da online co-op modunu da çapraz platform olarak destekleyecek. Buna rağmen maalesef crossplay desteği PlayStation 4 sürümünde yer almayacak, en azından çıkış dönemi göremeyeceğiz. Oyunun PlayStation sürümü de daha geç bir tarihte çıkacak fakat bilindiği gibi Sony çapraz platform meselesine pek sıcak bakmıyor, diğer platformlarla işbirliğine girmek istemiyor. Dolayısyla PS4 sürümünde bu hiç olmayabilir.

İyi haber ise şu ki Wargroove aynı zamanda yerel co-op modlarını da destekliyor ve bu sayede dilediğiniz gibi kuralları ayarlayarak kendi multiplayer savaşlarınızı yaratabileceksiniz. Oyunun çıkış döneminde 12 farklı campaign de yer alacak.

İlginizi Çekebilir:   Nintendo Switch Satışları Gamecube’u Geride Bıraktı

{can}

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir