Reklam Alanı
Teknoloji 0

Verizon New York’ta Rekor 4G LTE Hızına Erişti

Altı kanallı birleştirme sayesinde ünlü telekomünikasyon firması Verizon, ABD şehri New York’ta rekor hızlara erişti. Böylelikle 4G LTE ile 1.45Gbps gibi üst düzey bir hızı gördü. Bu testler için Verizon lisanslı ve lisanssız spektrumları bir araya getirirken, Nokia’nın AirScale istasyonunu kullandı. Firma aynı zamanda Qualcomm tarafından tedarik edilen ve içinde Snapdragon X24 LTE modem olan bir akıllı telefonu kullandı.

İlginizi Çekebilir:   LG V40 ThinQ'nun 5 Kamerası Bulunacak

Bu teknoloji ülke çapındaki 4G LTE veri hızlarını geliştirmek için denenirken, Nokia ve Qualcomm’a ek olarak Verizon aynı zamanda Ericsson ile de birlikte hareket etti. Yeni sistem ABD pazarındaki çeşitli bölgelerde 4G ve 5G-Ready radyo sistemleri için kullanılacak. Ülkedeki radyolar şu anda 4G teknolojisini destekliyor ve yazılım güncellemesiyle 5G’ye geçişe hazırlar.

Geçtiğimiz yıl Qualcomm aslında bu durumu tahmin ediyordu. Qualcomm, servis sağlayıcı firmaların 5G’ye geçişi kolaylaştırmak için mevcut 4G ağlarını geliştireceğini söylemişti. Konuya dair Verizon’un Teknoloji Planlama ve Geliştirme Başkan Yardımcısı Bill Stone da bir açıklama yaparken, 8 yıl sonra dahi 4G LTE ağlarını geliştirmeye devam ettiklerini ifade etti.

{can}

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir