Reklam Alanı
İncelemeler 0

Turmoil İncelemesi

Bağımsız yapımcı Gamious tarafından geliştirilen ve yayımlanan Turmoil, Haziran ayının başında piyasaya çıktı ve bu süreç içerisinde büyük beğeni toplayan yapımlardan biri oldu.

Turmoil, 19. yüzyılın sonlarında bir zamanlar Kuzey Amerika’da gerçeklemiş olan petrole hücum furyasını konu alıyor. Tahmin edeceğiniz üzere oyunda amacımız bir petrol zengini olmak.

Oyuna başlarken normal ve uzman oynanış zorluğundan birisini seçiyoruz. Her iki zorluk derecesinde de 4 farklı karakter bulunuyor. Aynı zamanda her bir karakterde ayrı özellikler yer alıyor. Hoşumuza giden karakteri seçtikten sonra maceramıza başlıyoruz.

Öncelikle ufak bir bütçeyle petrol zengini olma yolundaki hedefimize doğru yol alıyoruz. İlk olarak elbette ufaktan başlamamız gerekecek. Ayrıca rekabetin de oyunun bir parçası olduğunu eklememiz gerekiyor. İşe başlamak için de gözümüze kestirdiğimiz bir yere sondaj kuyusu açarak petrol çıkarmaya başlıyoruz. Sondaj kuyusu açarken ne kadar derine inersek o kadar çok petrol çıkıyor ve maliyeti de ona göre artış gösteriyor. Tabii ki çıkardığımız bu petrolü dağıtmak ve satmak gerekiyor. Bunun için de at arabalarını belli bir ücret karşılığında görevlendiriyoruz ve bu şekilde petrol ticaretine başlamış oluyoruz.

turmoil-2

Belli periyodlarla kar veya zararımızı gösteren ve bir çeşit seviye atlama diyebileceğimiz durumlarla karşılaşıyoruz. Bu aşamada petrol çıkarmaya yarayan çeşitli donanımlar alıp bunları yükseltebiliyoruz. Arazi ihaleleri ve gerektiğinde banka borçları da oyunun önemli bir parçasını oluşturuyor. Eğer There Will Be Blood filmini izlediyseniz Turmoil’in konusu ve içeriği de size hiç yabancı gelmeyecektir. Bu açıdan oyunu, yaşanmış olan olaylarla ilişkilendirmek çok daha kolay olacaktır.

Turmoil’i bu kadar başarılı yapan geniş içeriğini oldukça basit bir şekilde oyunculara sunmasında yatıyor. Çok fazla zorluk ve kafa karışıklığı yaratmadan basit olduğu kadar eğlenceli oynanışıyla son dönemlerde çıkmış en başarılı bağımsız yapımlar arasında başı çektiğini söylemek mümkün.

İlginizi Çekebilir:   Geçmişten Gelen Gelecek: Operation Hardcore İncelemesi

Oyunun grafikleri ve müzikleri de yaratmak istediği atmosferle fazlasıyla uyumlu. Sizi oyunun içerisine çekip daha fazla para kazanmak isteyen petrole susamış bir tacire dönüştürebilme potansiyeli taşıyor. Keza hikayesi de tarihsel bir derinlik taşıdığı için bu anlamda ilgi çekici olduğunu da söyleyebiliriz.

Özetlemek gerekirse Turmoil, mutlaka denemeniz gereken ve farklı konusuyla dikkat çeken yapımlardan biri olduğunu düşünüyorum. Yaklaşık 4-5 saat kadar süren oynanışı da fiyatına oldukça cazip. Turmoil, en azından şans vermeniz gereken değil, konuya ve bu tür yapımlara ilgi duyanların kesinlikle denemesi gereken oyunlardan biri.

Turmoil Sistem Gereksinimleri

 

MİNİMUM:

  • İşletim Sistemi: Windows Vista/7/8/8.1/10
  • İşlemci: 2,5 GHz
  • Bellek: 2 GB RAM
  • Depolama: 100 MB kullanılabilir alan

Turmoil

18 ₺
8.6

Oynanabilirlik

9.0/10

Ses ve Müzik

8.0/10

Grafik

8.5/10

Hikaye

8.5/10

Atmosfer

9.0/10

Artılar

  • Zevkli oynanış
  • İlgi çekici hikaye
  • Uygun fiyat

Taner Kartal {Taner}

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir