Reklam Alanı
Haberler 0

Steam’in Yeni Steam Laboratuvarı Deneyi Çıktı

Steam ve Epic Games Store; yurt dışında kutlanan Noel Bayramı döneminde, hem tatil hem de karantina dolayısıyla evde bulunan oyuncuların gönlünü çelmeye çalışıyor. Her iki platformda da başlayan kış indirimlerinin yanı sıra iki platform da kendi taraflarına oyuncuları çekmek için yeni şeyler deniyor. Oyun dünyasında köklü olsa da bir oyun oynama platformu bakımından oldukça yeni bir platform olan Epic, kış indirimleri döneminde oyuncuları kendi tarafına çekmek için her gün bir adet ücretsiz oyun veriyor. PC platformunda tahtta oturan Steam ise indirim döneminde oyuncuları tarafına çekebilmek için, indirimleri daha kolay bulmanızı sağlayan bir sistem geliştirdi. 12. Steam Laboratuvarı Deneyi olan İndirim Keşfi sistemi ile, çeşitli filtreler sayesinde büyük indirimleri daha kolay bir şekilde bulabiliyorsunuz.

Kategoriler ve büyük indirimler

Aslında karşılaştırdığınız zaman Steam’in gelişmiş arama sistemi, İndirim Keşfi sistemiyle oldukça benzer. Ancak İndirim Keşfi’nin asıl özelliği, çok daha hızlı kullanılabilen ve büyük çaplı indirimleri karşınıza sunan bir sistem olması. Mağaza sayfasında bulunan kısımda, oyunları kategorize edilmiş bir halde bulabiliyorsunuz. Bu sayede dilediğiniz kategoriye dahil olan ve büyük indirim almış oyunları kolaylıkla bulabiliyorsunuz.

Steam, Epic Games Store’un çıkışına kadar rakipsiz olarak PC platformunun en iyi mağazası olarak varlığını sürdürdü. Bu sebepten dolayı Steam’in oyun kütüphanesi, platformda bulunan diğer malzalardan çok daha büyük. Dolayısıyla İndirim Keşfi gibi özellikler, ana sayfada karşınıza çıkamayan oyunları keşfetmek için oldukça yararlı oluyor.   

İlginizi Çekebilir:   League of Legends'ın Yeni Şampiyonu Ivern Tanıtıldı

{Anıl Atıcı}

Uzun süredir indieTurk'te yazan Anıl, teknoloji ve oyun dünyasıyla yakından ilgili.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir