Reklam Alanı
Haberler 0

Steam’e OSVR Desteği Geldi

Dünyanın en geniş açık kaynaklı sanal gerçeklik konsorsiyumu Open Source Virtual Reality’nin (OSVR) kurucu ortakları bugün yeni bir duyuruyla Steam’deki OSVR içeriğine destek sunan Steam güncellemesini açıkladılar. Habere göre, üniversal VR içeriği artık tek bir dağıtım noktası üzerinden ulaşılabilir olacak.

Konuyla ilgili olarak  Razer, Sensics ve Valve’daki yetkili isimlerden gelen yorumlar şu şekilde:

Christopher Mitchell, OSVR Lead – Razer: “Bu gelişme, yani kullanıcıların daha çok donanım ve içeriğe erişimini sağlamak ve Valve ile OSVR’ın ortak vizyonu olan herkese tamamen açık VR içeriğini mümkün kılmak, VR açısından büyük bir dönüm noktası.”

Yuval Boger, CEO – Sensics: “OSVR, oyun geliştiricilerin yüzlerce cihazı desteklemesini ve donanım tedarikçilerinin birinci sınıf içerikten faydalanmasını mümkün ve kolay kılıyor. Steam’deki OSVR içeriği OSVR uyumlu içeriği dağıtmayı ve edinmeyi her zamankinden daha da kolay kılıyor.”

Augusta Butlin – Valve: “OSVR oyunlarına desteğimizi duyurmaktan mutluyuz. Steam tüm geliştiriciler için bir açık platform ve OSVR desteği eklemek Steam’deki milyonlarca oyuncuya devasa içerik sunma yolunda atılmış büyük bir adım.”

OSVR Hakkında:

OSVR™, sanal gerçeklik giriş cihazları, oyunlar ve üretim için açık standart oluşturmak amacıyla ve VR teknolojisinin tadını çıkarmak isteyen herkes için gelişmiş uyumluluk ve donanım seçenekleri sunan bağlaşık bir VR ekosisteminin gelişimini mümkün kılmak üzere tasarlanmış dünyanın en geniş açık kaynaklı VR yazılım platformudur. Endüstri liderleri tarafından desteklenen OSVR uygulama çatısı, geliştiricileri ve oyuncuları tek bir platformda bir araya getirir. Plug in. Play Everything. – Tak. Her şeyi Oyna.

İlginizi Çekebilir:   Yeni Call of Cthulhu’nun Çıkış Tarihi Belli Oldu

Taner Kartal {Taner}

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir