Reklam Alanı
Haberler 0

Stardew Valley’e Sahil Çiftliği Geliyor

ConcernedApe kullanıcı adını kullanan Stardew Valley geliştiricisi Eric Barone, Stardew Valley’nin bir sonraki güncellemesi olan 1.5 ile ilgili yeni bilgiler paylaştı. Yeni güncellemeyle ilgili bilgiler, Eric Barone’un Twitter hesabından paylaşıldı. 1.5 güncellemesiyle ilgili paylaşılan bilgilerden en çok dikkat çeken yeni özellik, yeni çiftlik türü oldu. 1.5 güncellemesiyle birlikte oyuna bir sahil çiftliği ekleniyor olacak. Sahil çiftliğinin açıklaması: “Toplamacılık ve balıkçılık için iyi ve bolca açık alana sahip.” olarak belirtilmiş. Ayrıca sulama sistemlerinin sahil toprağında çalışmadığı da belirtiliyor.

Yeni çiftlik türünün yanı sıra birkaç oynanış seçeneği de oyuna ekleniyor olacak. Artık topluluk merkezini eşyalarla yenilemek isterseniz, klasik eşyalar ile “başka tarım ürünleri ve balıklar” gerektirebilecek yenilenmiş eşyalar arasında bir seçim yapabileceksiniz. Topluluk merkezini yenilemek için kullanılması gereken eşyalar da artık değiştirilebilecek. Bu sayede birinci senede topluluk merkezini yenileyebileceksiniz. Bunu yapmak şu an için sadece kırmızı lahana ile mümkün oluyor ancak kırmızı lahana tohumları, oyunda onları ekemeyeceğiniz bir zaman diliminde karşınıza çıkıyor. Bunlara ek olarak çiftliğinizde yaratıkların doğmasını ayarlayabilme ve mayınlarda kazandığınız ödülleri değiştirebilme seçenekleri de 1.5 güncellemesiyle birlikte oyuna katılacak.

Diğer yenilikler neler?

 Görünüşe bakılırsa geliştirici Barone, geçtiğimiz senenin sonlarında çıkan son Stardew Valley güncellemesi 1.04’ün yayınlanmasıyla birlikte bir sonraki güncelleme olan 1.5 çalışmaya başlamış. 1.5 güncellemesinin de diğer güncellemelerde olması bekleniyor. 1.5 güncellemesinin de diğer güncellemeler gibi içerik anlamında dolu olması planlanıyor. Barone, yeni güncellemeyle ilgili ipuçlarını uzun bir süredir paylaşıyor. Bu ipuçlarına bakarsak: Willy’nin dükkanına değişikliklerin, ikiye bölünmüş ekranda lokal çoklu oyuncu modunun, yeni bir muz ağacının ve yatağı evin içinde herhangi bir yere taşıyabilme özelliğinin oyunda olacağını söyleyebiliriz.

İlginizi Çekebilir:   Stardew Valley İncelemesi

{Anıl Atıcı}

Uzun süredir indieTurk'te yazan Anıl, teknoloji ve oyun dünyasıyla yakından ilgili.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir