Reklam Alanı
Genel 0

Stardew Valley’de Yemek Sistemini Geliştiren Mod Çıktı

Tamamen tarıma odaklı bir oyun olan Stardew Valley’de yemek “üretebiliyorsunuz” ancak bu sistem oldukça basit ve birçok oyuncuyu tatmin etmiyor. Yeni çıkan The Love of Cooking modu ile birlikte bu sorun çözülüyor. The Love of Cooking modu ile birlikte mutfağa daha fazla özellik ve seçeneğin yanı sıra oyunun yemekleri kullanış sistemine derinlik ekleniyor.

The Love of Cooking ile birlikte oyunda bulunan yemek kitabı yenileniyor. Arkadaşlıklar ve ilerleme için daha fazla seçenek ekleniyor. Yeni tarifler ile birlikte yemeği yakma ihtimali ve kalan yemek sistemi oyuna geliyor. Modun geliştiricisi olan Blueberry’in hazırladığı yeni yemek menüsünde yemekleri ararken kullanabileceğiniz yeni kriterler bulunuyor. Bununla birlikte o an üretemeyeceğiniz yemekleri ayıran bir filtreleme sistemi de bulunuyor. Mod ile birlikte aynı anda dokuz farklı yemeği pişirebiliyorsunuz.

Opsiyonel özellikler

Mod ile birlikte halkevine yeni bir görev de ekleniyor. Bu yeni görevle birlikte halkevine yemek getirerek halkevinin mutfağını kullanılabilir hale getirebiliyorsunuz. Bununla birlikte oyuna soğan, lahana ve havuç tohumları ekleniyor. Artık yağ bir tarif değil, yemeğin kalitesini artıran bir malzeme olarak kullanılıyor. Yemekler zamanla canınızı yeniliyor. Bu ve bunun gibi bütün özellikler, modda opsiyonel olarak bulunuyor. Dilerseniz istemediğiniz özellikleri mod ayarlarından kapatabiliyorsunuz.

Modu indirmek isterseniz buradan Nexus Mods sayfasına ulaşabilirsiniz. Buna ek olarak modun geliştiricisi Blueberry, modun kaynak kodlarını GitHub üzerinden de paylaşıyor.

İlginizi Çekebilir:   Space Overlords Çekilişi

{Anıl Atıcı}

Uzun süredir indieTurk'te yazan Anıl, teknoloji ve oyun dünyasıyla yakından ilgili.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir