Reklam Alanı
Rehberler 2

Stardew Valley Community Center Nedir Ne İşe Yarar?

Stardew Valley hepinizin bildiği gibi bir çiftçilik oyunu olarak piyasaya sunuldu ancak Pelican kasabasına ilk adımınızı attığınız anda fark edeceğiniz gibi sadece çiftçilikten ibaret değil. Oyunda çiftçiliğin yanı sıra madencilik veya balıkçılık gibi iki temel oynanış daha var. Pek tabii hepsi bu da değil. Bunların yanı sıra genel olarak sosyal bir çevre içerisinde yaşıyorsunuz ve etkileşimlerin hemen hemen hepsi oyunun gidişatına yön veriyor. Örneğin evlenebiliyorsunuz. Bunların birçoğunu görebilmek için ise oyuna bir hayli mesai harcamak gerekiyor ki detayına daha çok hakim olabilelim. Bu detaylardan bir diğeri ise bir sır gibi duran Community Center.

Oyunun haritası aslında göründüğünden biraz daha büyük ancak ilk başlarda gördüğümüz her yere gidemiyoruz. Örneğin bir otobüs durakta bekliyor ancak kullanamıyoruz. Bunun sebebi oyundaki bazı gelişmeleri tam manası ile tamamlamadığımız için. Özetle, o çalışmadığını zannettiğiniz otobüs aslında çalışıyor. Ancak çalışmasını sağlamak için öncelikle bize tanıtılan Community Center denilen binayı yeniden dizayn etmeliyiz.

Oyun içerisinde çantanızı açtığınız zaman sağ tarafta göreceğiniz beyaz bir buton var. O buton aracılığı ile yeni bir sayfaya ulaşıyoruz. Orada belli eşyalar ile tamamlanabilecek ”görevler” mevcut. Her mevsim için belli eşyalar ya da sebze, meyve talep edilmesi bir yana daha farklı eşyalar ile de görevleri tamamlayabiliyorsunuz.

Bahsettiğimiz sayfa üzerindeki eşyaları istediğiniz yerde yerleştirip tamamlayamıyorsunuz. Bunun için öncelikle Community Center’a gitmeniz ve orada bazı noktalarda yerlerde bulunan kare işaretlere tıklamanız ve orada görev işlemini tamamlamanız gerekiyor. Her tamamlanan görev Community Center’ı bir adım daha yeniliyor. Hepsinin sonunda ise Community Center tamamlanmış hale geliyor ve otobüs seferlerimiz de açılmış oluyor. Buradan sonra gidemediğiniz bazı noktalara gidip haritadaki belli bölgeleri keşfe çıkıp, yeni bir macera yaşayabiliyorsunuz.

İlginizi Çekebilir:   Ayrıntılı ESO Crafting Sistemi

Kaan Onur Kaftanoğlu {Onur}

“Stardew Valley Community Center Nedir Ne İşe Yarar?” üzerine 2 yorum

  1. Göktan dedi ki:

    Community center’ı tanıtan animasyonda (hani lewis tanıtıyor felan) oyun kapanıyor. Yani içeri girmesi gereken yerde oyun kapanıyor sebebi nedir acaba ?

  2. Göktan dedi ki:

    Community center’ı tanıtan animasyonda (hani lewis tanıtıyor felan) oyun kapanıyor. Yani içeri girmesi gereken yerde oyun kapanıyor sebebi nedir acaba ?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir