Reklam Alanı
Haberler 0

Spyro Çıkışında Fallout 76’dan Çok Kutulu Satış Yaptı

Spyro Reignited Trilogy, İngiltere’de kutulu oyun satışları listesinde zirveye yerleşti. Hatta öyle ki satışlarda Fallout 76’yı dahi geride bırakmayı başardı. Pokemon Let’s Go Pikachu, Let’s Go Eevee, yeni kutulu Fortnite sürümü ve Hitman 2 gibi diğer yeni çıkan oyunlar da Spyro Reignited Trilogy’nin gerisinde kaldı.

Spyro açıkçası satışlarıyla herkesi şaşırtmayı başardı. Hatta orijinal PlayStation 1 sürümünden, yani 1998’den bu yana ilk kez İngiltere’de zirveye yerleşti. Fakat bunu yapma sebebi Pokemon’un iki sürümünün ayrı oyunlar olarak kabul edilmesi. Eğer Pikachu ile Eevee’nin toplam satış rakamlarını birleştirirseniz, Pokemon bu haftanın birincisi oluyor.

Eevee ve Pikachu satışları ise Pokemon X ve Y’ye göre yüzde 5 civarında düşüş yaşadı. Yine de bu durum muhtemelen Nintendo için pek endişe verici olmadı. Sonuçta Pikachu ve Eevee remake oyunlardı ve hiçbir zaman için yüksek rakamlara erişememişlerdi. Elbette dijital satışların da yükselişte olmasının bunda payı var çünkü listede sadece kutulu oyunlar yer alıyor.

Diğer yanda Fallout 76 ise büyük hayal kırıklığı yarattı ve Fallout 4’e göre yüzde 82 daha az satış yaptı.

İngiltere’de haftanın en çok satan kutuluoyunları şu şekilde sıralandı:

  1. Spyro Reignited Trilogy

  2. Red Dead Redemption 2

  3. Fallout 76

  4. Pokémon Let’s Go Pikachu

  5. FIFA 19

  6. Pokémon Let’s Go Eevee

  7. Call of Duty: Blops 4

  8. Fortnite: Deep Freeze Bundle

  9. Mario Kart 8 Deluxe

  10. Hitman 2

İlginizi Çekebilir:   7 Days to Die Konsollarda da Yerini Aldı

{can}

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir