Reklam Alanı
Haberler 0

Sony Cyberpunk 2077’yi PlayStation Store’dan Kaldırdı

Sony, Cyberpunk 2077’yi PlayStation Store’dan kaldırdıklarını ve oyunu dijital olarak satın alan herkese tam iade seçeneği sunmaya başladıklarını açıkladı. Bu hamle, PlayStation kullanıcılarının PS4’ün ana modelinde Cyberpunk 2077 oynarken çok kötü performans ve sık sık çökme sorunlarıyla karşılaşmalarının ardından bir hafta içerisinde geldi.

Sony konu hakkında, “Sony Interactive Entertainment, yüksek seviyede müşteri memnuniyetine ulaşabilmek için çok çalışmaktadır, bu sebepten dolayı PlayStation Store üzerinden Cyberpunk 2077 satın alan tüm oyunculara tam iade seçeneği sunmaya başlıyoruz. Sony Interactive Entertainment, Cyberpunk 2077’yi yeni bildiriye kadar PlayStation Store’dan kaldırıyor olacak.” şeklinde açıklama yaptı.

Cyberpunk 2077’nin başarısız çıkışı

Birçok PlayStation 4 ve Xbox One kullanıcısı, oyunun ne kadar kötü çalıştığı konusunda şikayetlerde bulunuyordu. PlayStation 4 ve Xbox One’ın ana sürümlerinde Cyberpunk 2077; kaplamalar yüklenmeme sorunları, bomboş şehirler ve çökme sorunlarıyla birlikte çıktı. Bu durum, ana sürüm PlayStation 4 ve Xbox One kullanıcılarını oldukça üzdü. Birçok oyuncu, CD Projekt Red tarafından dolandırıldıklarını ve tam sürüm diye satın aldıkları oyunun aslında bitmemiş olduğundan şikayetçi oldu. CD Projekt Red, bu durumu kabullenerek özür diledi ve durumu düzeltmek için çalıştıklarını açıkladı.

Sony’nin bu kararı ardından CD Projekt Red tarafından da bir açıklama geldi. CDPR, “PlayStation ile yaptığımız tartışma sonucu Cyberpunk 2077’nin PlayStation Store üzerinden dijital olarak satışını geçici olarak durdurma kararı aldık. Oyunun kutulu versiyonları hala satılışta olacak. Satın alınmış olan bütün kutulu ve dijital versiyonlar, oyun deneyiminizi geliştirmeye devam etmemizle birlikte güncelleme ve destek alacak.” Şeklinde açıklama yaptı.

İlginizi Çekebilir:   War of Crown'ın Kapalı Beta Kayıtları Başladı

{Anıl Atıcı}

Uzun süredir indieTurk'te yazan Anıl, teknoloji ve oyun dünyasıyla yakından ilgili.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir