Reklam Alanı
Teknoloji 0

Snapchat Ve Amazon Birlikte Çalışmaya Başladı

Snapchat ve Amazon, Snapchat kullanıcılarının gerçek hayatta karşılaştıkları nesneleri kolayca satın alabilmesi için birlikte çalışmaya başladılar. Snapchat kamerasını kullanarak bir objeye bakınca, Snapchat ürünün ne olduğunu tespit edecek. Tespit edilen ürün veya ürünün benzerleri, Amazon üzerinden bulunacak. Ürünün Amazon sayfası bulunduktan sonra, ekranda bir pencere belirecek. Kamerayla baktığınız ürünün aynısını ya da benzerini Amazon penceresinden satın alabileceksiniz.

Yeni iş birliğiyle eklenen özellik, bir süreliğine herkes tarafından kullanılamıyor. Bu özellik, şimdilik sadece belli bir kesim tarafından kullanılabiliyor. Bu kesim, Amerika vatandaşlarının küçük bir kısmından oluşuyor.

Snapchat, kamera odaklı bir uygulama. Snapchat, ilk çıktığından beri uygulamasına geliştirmeler yaptı. Snapchat kamerası sayesinde Shazam kullanarak şarkı bulabiliyor, yüz efektlerini kullanabiliyor ve AR oyunları oynayabiliyorduk. Kendini geliştirmeye devam eden Snapchat, Amazon ile yaptığı işbirliğiyle bir çıkış yakalamayı umuyor. Çünkü geçtiğimiz ay, Snapchat’in ekonomik anlamda gelmiş geçmiş en kötü ayıydı. Geçtiğimiz ay Snapchat’in hisse değerleri, şirketin tarihi boyunca hiç olmadığı kadar düştü. Snapchat’in, Snapchat üzerinden bulunup satın alınan Amazon ürünlerinden bir pay alıp almayacağı henüz bilinmiyor.

 

İlginizi Çekebilir:   Microsoft, Dokunmatik Ekran Destekli Office Uygulamalarını Artık Geliştirmiyor

{Anıl Atıcı}

Uzun süredir indieTurk'te yazan Anıl, teknoloji ve oyun dünyasıyla yakından ilgili.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir