Reklam Alanı
İncelemeler 0

SKYHILL İncelemesi

Skyhill, point and click türünde bir hayatta kalma oyunu ve aniden gerçekleşen biyolojik bir saldırı sonucu, kaldığı daireden kaçmaya çalışan, bunun için de önünde aşması gereken 100 kat olan bir adamı canlandırıyoruz. Üstelik, otelin katlarındaki her müşteri ve çalışan kana susamış bir yaratığa dönüşmüş durumda.

Temel mantık, hayatta kalmak ve bu sırada 100 katı aşağı inip sona ulaşmak. Bu sırada önümüzde tabii ki çeşitli engeller, yaratıklar çıkıyor. Aynı zamanda açlıkla da mücadele ediyoruz. Buna rağmen, hayatta kalma mekaniği olarak sadece açlık uygulanmış ve bulduğumuz yemeklerle karnımızı doyurabiliyoruz. Özellikle kolay moddayken pek sorun yaratmıyor ama yemek bittiği zaman, her adım attığımızda canımız azalıyor. Üstelik adım attığımız her oda, indiğimiz her kat da bizi acıktırıyor.

Her ne kadar Skyhill bir gerilim oyunu gibi gözükse de, daha çok RPG-roguelike tipinde bir yapım. Oynamadan önce beklentilerim biraz gerilim olması yönündeydi fakat kesinlikle bir seçenek sunmuyor. Oyunun hiçbir safhası sizi korkutmuyor, hatta kapıları açarken en ufak bir gerilim dahi yaşamıyorsunuz. Buna rağmen, her yeni katın bir kumar niteliği taşıması, eşyaların craft edilebilmesi, girdiğimiz odaları karıştırmak son derece keyif verici.

Oyunda tüm hareketleri ve etkileşimleri mouse tuşlarıyla gerçekleştiriyoruz. Zombi benzeri yaratıklarla savaşırken de, önümüze farklı vuruş seçenekleri geliyor ve sıra tabanlı olarak uyguluyoruz. Her vuruş tipinin belli bir oranda isabet yüzdesi var. Sesleri vasat bulduğum oyunun seslendirmeleri ve görsel sunumu ise hoşuma gitti. Özellikle karakter çizimleri, arada çıkan çizgi roman benzeri sahneler ve bulduğumuz kasetlerdeki ses kayıtları hoşuma gitti.

Sonuç olarak, korkutmayan bir korku oyunu olsa da, oldukça eğlenceli bir deneyim sunan Skyhill’i rahatlıkla türü sevenlere önerebilirim. Eğer lineer oyunlardan rahatsız olmuyorsanız ve tekrar tekrar oynama beklentiniz yoksa bir deneyin derim.

İlginizi Çekebilir:   Zula İncelemesi

SKYHILL

₺26
7.2

Oynanabilirlik

8.0/10

Ses ve Müzik

7.5/10

Grafik

7.5/10

Hikaye

6.5/10

Atmosfer

6.5/10

Artılar

  • Başarılı oynanış
  • Sürükleyicilik

Eksiler

  • Tekrara düşmesi
  • Korkutmaması!

{can}

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir