Reklam Alanı
Haberler 0

SK Gaming eSpor Arenasına Team Razer ile Çıkıyor

Dünyanın lider eSpor markası Razer ve şampiyon takımlarıyla tanınan eSpor dinamosu SK Gaming, inovatif ses ürünleri üzerinde yoğunlaşacak stratejik ortaklığa imza attılar.

Oyunculara yönelik ürünleriyle tanınan ve son dönemde bulut öncelikli akıllı telefon, üç ekranlı laptop gibi farklı proje yatırımlarıyla anılan global yaşam tarzı markası  Razer™ ve dünyanın en tanınmış eSpor markaları arasında başı çeken SK Gaming aralarındaki yeni stratejik ortaklığı duyurdular. eSpor dünyasına hem girişimci hem yatırımcı olarak katılan ilk şirketlerden biri olan Razer ve eSpor organizasyonu yapmak amacıyla kurulan ilk oyun topluluklarından biri olan SK Gaming’in ortak çalışmalarının heyecan yaratması bekleniyor. Razer ve SK Gaming 1997-98’de birbirine yakın dönemlerde kuruldular, bugün ise oyun dünyasının en değerli markaları arasında sayılıyorlar. Her iki marka eSpor’un öncüleri arasında yer aldı ve eSpor’un bugün herkesin konuştuğu profesyonel ve rekabetçi bir ekosistem, multi milyon dolarlık bir endüstri haline gelmesinde liderlik etti.

Razer ve SK Gaming arasındaki anlaşma özel audio ürünler sponsorluğu üzerinde yoğunlaşacak. Razer tüm SK Gaming ekibine en yeni pro-audio ürünlerini verecek. Karşılığında ise SK Gaming takımının oyuncuları Razer’ı ürün geliştirme, araştırma ve inovasyon süreçlerinde destekleyecek. Dünyanın en iyi eSporcularından birkaçını çatısı altında toplayan SK Gaming’in Razer’a inovatif ürünlerle ilgili vereceği geri bildirim ve fikirlerin çok faydalı olacağına kuşku yok. Razer böylece, oyuncular için oyuncular tarafından geliştirilmiş ve en sıkı oyuncunun bile tüm ihtiyaçlarını gideren ekipmanlar yaratma misyonunu yerine getirmekte birkaç adım öne geçmiş olacak.

Razer’ın kurucu ortağı ve CEO’su Min-Liang Tan konuyla ilgili şöyle diyor: “SK Gaming gibi bir eSpor dominosuyla çalışacağımız için çok heyecanlıyız. Kazanma hırsımız ve rekabetçi oyunlara duyduğumuz aşk genlerimizden geliyor ve ortak. Birlikte eSpor’un yeni kilometre taşlarını oluşturacağız.”

İlginizi Çekebilir:   Final Fantasy XV'in Ertelendiği Doğrulandı

SK Gaming’in direktörü Alexander Müller’in yorumu ise şu şekilde: “Razer’la çalışacağımız için inanılmaz derecede heyecanlıyız. Oyuncularımız için kusursuz ses en önemli şeylerden biri ve Razer sayesinde takımlarımızın mümkün olan en iyi şartlarda oynayacağından eminiz. Hem SK Gaming hem Razer on yıllardır eSpor’un gelişimine katkıda bulundular. Şimdiki hedefimiz ise birlikte daha ileriye gitmek.”

Razer’ın eSporcularla ortak çalışmalar yapma geleneği, dünyanın en iyi oyuncu ekipmanlarından bazılarının ortaya çıkışına imkan sağladı. Dünyanın ilk mekanik oyuncu klavyesi Razer BlackWidow, dünyanın en çok satan oyuncu faresi Razer DeathAdder ve ikonik Razer Kraken kulaklık ailesi, Razer’ın profesyonel oyuncularla çalışmasının sonucu olarak ortaya çıktı. Ve tabii ki Razer’ın ünlü motto’sunun: “For Gamers. By Gamers”.

Team Razer çatısı altında birleşen ve eSpor arenasında mücadele veren takımlar arasında SK Telecom T1, eLevate, Team Liquid, paiN Gaming ve Xian da yer alıyor.

Taner Kartal {Taner}

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir