Reklam Alanı
Teknoloji 0

Siri Shortcuts Uygulaması iOS 12’de Kullanılabilir Oldu

Apple, iOS 12 ve watchOS 5 ile birlikte Siri’yi daha da kullanışlı bir hale getirmeye devam ediyor. Siri’nin yeni özelliği olan Shortcuts, App Store üzerinden çıktı.

iPhone, Apple Watch ve iPad kullanıcılarının yararlanabileceği Shortcuts sayesinde, Siri’ye kendi komutlarınızı ekleyebilirsiniz. Shortcuts uygulaması, Apple’ın geçen sene satın aldığı Workflow uygulamasına oldukça benziyor.

Shortcuts’u nasıl kullanacağınız tamamen sizin yaratıcılığınıza kalmış. Örnek vermek gerekirse; Siri’ye bir film izlediğinizi söylerseniz, Siri cihazınızı sessiz moda alır.

iOS için uygulama geliştiren firmalar da Shortcuts’u kullanarak kendi özel kısayollarını geliştirmeye başladılar. Bu sayede, Shortcuts’u birçok uygulama ile işbirliği içerisinde kullanabileceksiniz. Buna Citymapper uygulamasını örnek verebiliriz. Citymapper uygulaması; şehirdeki trafiği gösteren, toplu taşıma araçlarının rotalarını gösteren, Uber ile entegre olabilen bir uygulama. Citymapper, Shortcuts ile uyumlu hale getirilen ilk büyük uygulama. Citymapper’ı Shortcuts ile birlikte kullandığınız zaman Siri’ye “trenim ne zaman kalkıyor?” gibi sorular sorarak, Citymapper uygulamasından ihtiyacınız olan bilgileri kolaylıkla öğrenebiliyorsunuz.

Eğer bir iOS 12 kullanıcısıysanız, buradaki bağlantıdan Shortcuts’un App Store sayfasına giderek uygulamayı indirebilirsiniz.

İlginizi Çekebilir:   Mozilla'nın Firefox Reality VR Tarayıcısı Çıktı

{Anıl Atıcı}

Uzun süredir indieTurk'te yazan Anıl, teknoloji ve oyun dünyasıyla yakından ilgili.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir