Reklam Alanı
Teknoloji 0

Shopify, Apple’ın AR Teknolojisini Kullanmaya Başladı

Shopify, kullanıcıların ürünler satmak için kendilerine ait bir çevrimiçi dükkan kurmasına yarayan bir platform. Shopify satıcıları; Shopify’ın özelliklerini kullanarak kendilerine ait bir çevrimiçi dükkan oluşturabiliyor ve ürünlerini satabiliyor. Shopify, çevrimiçi ürün satın alımlarını daha da gerçekçi yapmak için Apple’ın AR teknolojisini kullanmaya başladı.

Kanadalı e-ticaret platformu Shopify, iOS 12’nin çıkışıyla birlikte kullanılabilecek olan Apple ARKit 2’nin yeni özelliklerini kullanmaya başladı. Shopify’ın yeni AR Quick Look özelliği sayesinde telefonunuzun kamerasını kullanarak, satılacak olan ürünün nasıl duracağını görebileceksiniz. AR Quick Look, Shopify’ın 600.000 satıcısında kullanılabilir olacak.

Shopify satıcıları, Shopify araçlarını kullanarak ürünlerinin 3D modellerini siteye yükleyebilecekler. Bu desteğin bulunduğu ürünlere tıklayan kullanıcılar, ürünlerin odada nasıl duracağını görebilecek. ARKit’in önceki sürümünde de ürünleri inceleme özelliği bulunuyordu ancak eski sürüm ARKit’te ürünleri görüntülemek için ayrı bir uygulamaya ihtiyaç duyuluyordu. ARKit 2’nin yeni özellikleri sayesinde başka bir uygulamaya ihtiyaç duymadan ürünleri inceleyebileceksiniz.

Bu teknolojinin daha da yayılmasını umuyoruz. Çünkü bu teknoloji sayesinde; internetten alışveriş yapmak istediğiniz zaman, alacağınız ürünün nasıl işleyeceğini ve nasıl görüneceğini kolay bir şekilde görebiliyorsunuz.

İlginizi Çekebilir:   AMD Radeon Adrenalin 18.2.3 Sürücüleri Yayınlandı

{Anıl Atıcı}

Uzun süredir indieTurk'te yazan Anıl, teknoloji ve oyun dünyasıyla yakından ilgili.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir