Reklam Alanı
Haberler 0

Rockstar Yeni Oyun Üzerinde Çalışıyor

Take-Two, 2017 yılının 30 Haziran 2016 tarihinde biten ilk finansal raporlarını açıkladı. Grand Theft Auto V ve GTA Online sayesinde sonuçlar oldukça iyi olsa da, yine de kayıplar yaşandı.

Net kar bu çeyrekte yüzde 13 oranında büyüdü ve 311.6 milyon Dolar’a yükseldi. Geçen yıl ise aynı dönemde bu miktar 275.3 milyon Dolar olmuştu. Take-Two’ya göre bu başarıyı asıl getiren oyunlar GTA V, GTA Online, NBA 2K16 ve Battleborn oldu. Buna rağmen, CEO Strauss Zelnick Battleborn’un beklenen başarıyı elde edemediğini dile getirdi.

Dijital kar ise yine geçen yıla göre yükseliş yaşadı ve 154 milyondan, 172 milyon Dolar seviyesine çıktı. Bu çeyrek döneminde kayıp ise 38.6 milyon Dolar oldu. XCOM 2 oyununun konsol sürümünün ise biraz ertelendiği, 30 Eylül 2016’da tüm dünyada satışa çıkacağı açıklandı.

Ayrıca Rockstar Games yeni bir proje üzerinde çalışıyor ve ilerleyen dönemlerde bu da açıklanacak. GTA 5’in yapım süreci ise devam ediyor. Son olarak, Civilization serisinin bugüne kadar 35 milyondan fazla satış yaptığı açıklandı.

İlginizi Çekebilir:   Xbox One'a Yeni Güncelleme Yolda

{can}

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir