Reklam Alanı
İncelemeler 0

Redout İncelemesi

İtalyan oyun yapımcısı 34BigThings tarafından geliştirilmiş olan Redout, fütüristik bir yarış oyunu olarak Eylül ayının ilk haftasında piyasaya çıktı.

Öncelikle şunu belirtelim ki 90’lı yılların klasiklerinden F-Zero, Wipeout gibi oyunlara ilginiz varsa Redout da tam size göre bir oyun olacaktır. Redout, oyun piyasasının çağdaş elementlerini ve özelliklerini kült oyunlardan esintilerle birleştirerek gayet başarılı bir şekilde oyunculara sunuyor.

Redout; kariyer modu, hızlı yarış ve çok oyunculu oynanış seçeneklerine sahip. Zaten yarış oyunlarıyla arası iyi olanlar az çok bu modlarda nelerle karşılacağını tahmin edecektir. Ancak yine de kısaca bahsedelim:

Kariyer modunda çeşitli yarışlara katılarak bilgisayara karşı mücadele ediyoruz ve her yarış sonunda sıramıza göre belirli bir para ödülü kazanıyoruz. Elde ettiğimiz gelirlerle yeni bir uzay gemisi alabiliyor ya da sahip olduğumuz geminin özelliklerini geliştirerek daha yüksek performans elde edebiliyoruz.

Quick Race ya da hızlı yarış diyebileceğimiz modda ise isteğe göre bir harita ve araç seçip tek seferlik bir yarış yapıyoruz. Aynı şekilde çok oyunculu seçeneği de bizi 12 oyuncuya kadar dünyanın herhangi bir yanından insanlarla karşılaştırıyor.

REDOUT-1

Yüksek Hız, Yüksek Oktan

Redout’u bu kadar başarılı kılan ve kısa sürede büyük ilgi görmesini sağlayan en önemli etken şüphesiz yarattığı fütüristik atmosferin hakkını vererek zevkli ve heyecan dolu oynanışıyla oyunculara sunmasıdır. Bunun yanı sıra sanal gerçeklik özelliğini desteklemesi ve atmosfere oldukça uygun şekilde hazırlanmış harika müzikleriyle oyun sırasında adrenalini hissettirebilmesiyle alanında dört dörtlük bir yapım olduğunu söylemek mümkün.

Redout, 800 km/h üstüne ulaşabilen uzay araçlarımızla sadece yüksek hızı değil, aynı zamanda titreşimleri de oyunculara başarıyla yansıtıyor. Dolayısıyla yarattığı konsepti tüm ayrıntılarıyla oyunculara sunabilmek için büyük emek harcandığını oyunun her aşamasında görebiliyoruz. Sanal gerçeklik başlıklarından Oculus Rift, HTC Vive veya Razer OSRV ile oyanabilmesiyle de oyundan aldığımız heyecan ve aksiyon ikiye katlanıyor.

İlginizi Çekebilir:   Verdun İncelemesi

Grafiklerine ve atmosferine değinecek olursak Redout, başarısını bu alanda da sürdürüyor. Uzak gelecekte geçen oyunun grafikleri Unreal Engine 4 oyun motoruyla geliştirilerek kullandığı fütürist temanın tüm estetiğini başarılı bir şekilde yansıttığını söyleyebiliriz.

Sözü çok fazla uzatmadan özellikle türe ilgi duyanlara ya da benzersiz bir yarış deneyimi yaşamak isteyenlere Redout’u kesinlikle tavsiye ederim. Redout, alanında son dönemlerde çıkmış olan tartışmasız en iyi oyunlardan biri ve gerek kontrolleri gerekse müzikleriyle de bunu sonuna kadar hak ediyor.

Redout Sistem Gereksinimleri

Redout

55 ₺
8.3

Oynanabilirlik

8.5/10

Ses ve Müzik

9.0/10

Grafik

8.0/10

Hikaye

7.5/10

Atmosfer

8.5/10

Artılar

  • Çoklu oyuncu seçeneği
  • Sanal gerçeklik
  • Atmosfer
  • Müzikler

Eksiler

  • Botların fazla zorlaması

Taner Kartal {Taner}

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir