Reklam Alanı
Haberler 0

Red Dead Redemption 2 İngiltere’de Zirveye Yerleşti

Red Dead Redemption 2 geçtiğimiz Cuma günü satışa çıktı ve beklendiği gibi kutulu satışları da oldukça etkileyici biçimde gerçekleşti. Hatta RDR 2, FIFA 19’un ardından bu sene İngiltere’de en çok satan ikinci oyun oldu.

İlk Red Dead Redemption oyunu çıkalı 8 sene geçti ve Rockstar’ın Western serisi o zamandan bu yana kendini çok geliştirdi. Dolayısıyla Red Dead Redemption 2’nin de ilk oyunun ilk hafta satışlarını ikiye katlaması aslında beklenen bir gelişmeydi. Dijital satışlar hesaba katılmazken, Red Dead Redemption 2’nin kutulu kopyaları RDR 1’e göre çok daha fazla talep gördü.

FIFA ya da Call of Duty serilerini bir kenara bırakırsak, aynı zamanda Red Dead Redemption 2 PlayStation 4 ile Xbox One’ın da en hızlı çıkış yapan oyunu oldu. Aslında RDR2, geçtiğimiz yıl çıkan Call of Duty WW2 ile bu yılın Black Ops 4’ünü de geride bırakmayı başardı.

Red Dead Redemption 2 kopyalarının yüzde 68’i PlayStation 4’te satılsa da, oyun şüphesiz Xbox One X’te grafiksel olarak daha iyi gözüküyor. Muhtemelen RDR 2 PC’ye çıktığı vakit bu satışlar katlanarak artacaktır.

Geride bıraktığımız haftada İngiltere’nin en çok satan kutulu oyunları şu şekilde oldu:

  1. Red Dead Redemption 2

  2. Call of Duty: Black Ops 4

  3. FIFA 19

  4. Forza Horizon 4

  5. Assassin’s Creed Orangey

  6. Spider-Man

  7. Lego DC Super-Villains

  8. Super Mario Party

  9. Shadow of the Tomb Raider

  10. Crash Trilogy

İlginizi Çekebilir:   Evolve Bir Haftada 1 Milyon Oyuncuya Ulaştı

{can}

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir