Reklam Alanı
Haberler 0

Rebellion Yeni Film Stüdyosuna 100 Milyon Dolar Harcadı

Rebellion yeni film stüdyoları için 100 milyon dolar gibi yüksek bir meblağ harcadı. Bu stüdyolarda Rogue Trooper filmi ile Judge Dredd TV dizisi çekilecek.

Oxford menşeli firma daha önce Sniper Elite video oyunları serisiyle tanınıyordu ve oldukça başarılı yapımlara imza atmıştı. Yeni prodüksiyonlar için film – TV stüdyosu işine de giren firma Judge Dredd temalı TV drama dizisi Mega-City One ile Duncan Jones’ın yönettiği Rogue Trooper filmine ev sahipliği yapacak.

Rebellion 2017 senesinde Rebellion Productions adı altında film ve dizi üretecek bir stüdyo kurmuştu. Burada çekilen yapımlar ise çizgi roman ve oyun temalı olacaktı. Firmanın açıklamasına göre yeni stüdyoların açılışıyla birlikte 500 kadar kişi işe alınacak.

Rebellion’ın kurucusu ve CTO’su Chris Kingsley de konuya ilişkin açıklamalar yaparken, Netflix ve Amazon gibi TV yayıncılığı servislerinin giderek büyüdüğünü, son yıllarda astronomik rakamlara ulaştığını ifade etti.

Görünüşe göre Rebellion için önümüzdeki dönem epey yoğun geçecek. Son oyunları Strange Brigade için yayınlanacak yeni güncellemeler bir yana, çizgi roman üretimine de devam ediyorlar. Şimdi ise sırada film ve TV prodüksiyonları var.

İlginizi Çekebilir:   Titan Souls Twitch Prime Üyelerine Ücretsiz Oluyor

{can}

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir