Reklam Alanı
Haberler 0

Razer Kendi Oyun Mağazasını Kapatıyor

Razer bir süre önce kendi oyun mağazasını açmıştı. Bu donanım üreticisi bir firma için aslında deneysel bir projeydi fakat görünüşe göre pek de başarılı olmadı. Ünlü klavye-fare üreticisi Razer, henüz bir sene dahi geçmeden oyun satış mağazasını kapatma kararı aldı. Mağaza web sitesi üzerinden yapılan duyuruya göre, şirketin ‘saflaşma planları’ doğrultusunda böyle bir karar alındı.

Görünüşe göre Razer büyümekten vazgeçti ve daha çok mevcut ürünlerine kendi içinde, dışarıya çok açılmadan yoğunlaşacak. Bu kapsamda da Razer Game Store 28 Şubat 2019 tarihinde kepenk indirecek.

Razer Game Store’da bir süredir oyunculara dijital oyunlar satılıyordu fakat açıkçası Steam ya da Origin gibi platformlarla kıyaslandığında çok fazla bir artısı yoktu. Razer, kendilerine destek veren ve topluluklarının bir parçası olan herkese teşekkür etmeyi ihmal etmedi.

Firma yaptığı açıklamada sanal kredi sistemleri Razer Gold üzerinden üst düzey içerik ve oyun promosyonları sunmaya devam edeceklerini dile getirdi. Ayrıca Razer Game Store üzerinden satın alınan oyunlar oynanmaya devam edilecek. Daha önce kullanılmayan oyun anahtarları da geçerli olacak.

İlginizi Çekebilir:   Razer Phone 2'nin Özellikleri Hayal Kırıklığına Uğratıyor

{can}

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir