Reklam Alanı
Haberler 0

PUBG’nin En Küçük Haritası Haven Yakında Geliyor

PUBG’nin 10. sezonuyla birlikte oyuncular, daha önce hiç görülmemiş bir PUBG deneyimiyle karşılaşacaklar. Yeni Haven haritası, diğer haritaların aksine büyük ve açık alanlardansa daha dar ve küçük bir haritada şehir deneyimini oyunculara sunmaya çalışacak. Buna ek olarak, daha önce PUBG’de hiç görülmemiş bir eklenti de bu haritada ilk defa oyuncuların karşısına çıkacak. PUBG kreatif direktörü Dave Curd’ün açıklamasına göre ekibinin karşılaştığı en büyük zorluk olan bu yeni sistem, Haven haritasında oyuncuların karşısına çıkacak olan yapay zeka sistemi. Haven haritasında bulunan yapay zeka düşman grubu, sürekli olarak gerçek oyuncuları avlamaya çalışıyor olacak. Yani Haven ile birlikte hem diğer oyuncularla, hem de yapay zekayla savaşıyor olacaksınız.  

Curd; PUBG’nin genel olarak birkaç küçük yerleşim alanı, bir veya iki adet büyük şehir ve geniş açık alanlardan oluşan bir harita düzeni üzerine kurulduğunu belirtti. Erangel, Miramar, Vikendi ve Sanhok gibi haritalar; bu formülü uyguluyor. Ancak Sezon 10 ile birlikte gelecek olan Haven, bu formülden tamamen farklı bir yapıda olacak.

Şehir atmosferinde PUBG deneyimi

Haven, maksimum 32 oyuncuyu barındıracak olan 1×1 büyüklüğünde bir harita. Haven, bir şehir ortamında geçiyor ve haritanın tamamı beton binalarla, paslı fabrikalarla dolu. Harita geliştirilirken Amerika Birleşik Devletleri’ndeki Pas Kuşağı, Ohio, Milwaukee ve Philadelphia gibi eyaletlerden esinlenilmiş.

PUBG’nin 10. sezonu ve bununla birlikte Haven, 16 Aralık tarihinde çıkış yapacak. Haven haritasını erkenden test etmek isteyen oyuncular, yeni haritayı PUBG test sunucularında deneyebilirler.

İlginizi Çekebilir:   Wonder Boy: The Dragon’s Trap Duyuruldu

{Anıl Atıcı}

Uzun süredir indieTurk'te yazan Anıl, teknoloji ve oyun dünyasıyla yakından ilgili.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir