Reklam Alanı
Rehberler 2

Pokemon Go Batarya – Şarj Sorunu Çözümü

Pokemon Go Batarya – Şarj sorunu nasıl çözülür? Pokemon Go’da batarya için ne yapılması gerekir? Oyunu oynayan pek çok kesimin çektiği en büyük sıkıntı bu çünkü oyun adeta bir şarj canavarı.

Pokemon Go Batarya – şarj sorunu çözümü için oyunu oynarken veri kullanımını azaltmak gerekiyor. Bilindiği gibi Pokemon Go, Google Maps özelliğini kullanıyor ve batarya kullanımını bulunduğunuz konumun yerel haritasını indirerek bir nebze azaltabilirsiniz.

Bunu yapmak için öncelikle Google Maps uygulamasını açın ve sağ alttaki hedef belirleme işaretine dokunun. Ardından soldaki profile girerek ayarlara tıklayın. Çevrimdışı Alanlar’a girerek + işaretine basın ve yerel konumunuzu indirin.

Fakat uyaralım, indirme yaparken Wi-fi açık olmalı çünkü mobil kotanızı bu işlem bir hayli tüketebilir. Bunu uyguladıktan sonra pil kullanım oranı yüzde 20, veri kullanımı ise yüzde 35 oranlarına düşecektir.

pokemon-go-batarya-omru-uzatma-pil-tasarruf-sarj

Niantic de Pokemon Go’nun Pil Ömrünü Uzatmak İstiyor

Yapımcı firma Niantic Labs de durumun farkında ve oyun içinde çözüm sunuyor. Şu anda tam kullanışlı olmasa da, yakın zamanda daha efektif çalışacaktır.

Battery Saver denilen bu özellik yardımıyla, hareket halindeyken ekrana sürekli bakmıyorsunuz ve kapanarak arka planda çalışmaya devam ediyor. Ayarı aktif hale getirmek için poketopuna tıklayın ve sağ üstteki Settings’e girin, burada Battery Saver özelliğini aktif edin.

Pokemon Go Sahte GPS Kullanımı

Pokemon Go Hileleri

İlginizi Çekebilir:   FIFA 17 - La Liga'nın En İyi Oyuncuları

{can}

“Pokemon Go Batarya – Şarj Sorunu Çözümü” üzerine 2 yorum

 1. Hamza Üzümcü dedi ki:

  Herkese merhaba,
  Şarj probleminin bir çok çözümü zaten sizinde paylaştığınız üzere var. Bizim bulduğumuz çözüm çok daha farklı. Herkesi bildiği gibi oyun sadece ekran açıkken çalışıyor. Biz bu yeni yayınladığımız “Batarya Koruyucu (Pokemon Go)” isimli uygulamamız da oyunu yine arka planda çalıştırıp ekranı kapatarak pil tasarrufu sağlıyoruz. Asıl pili yiyen faktör internet ve GPS. Haliyle bu işlem size hem oynanabilirlik hemde %20 ye varan bir şarj tasarrufu sağlıyor. Pokemon go battery saver modunda bunu telefonu cebine koyarsan ekranı kapatarak kendince yapıyor fakat çok kullanılabilir değil. Bizim uygulamamız ise masada, arabada her yerde ekranı kapatarak oyunu arka planda açık bırakıp daha rahat gezmenizi ve pokemon yakalamanızı sağlıyor.
  Oyunun indirme bağlantısı: https://goo.gl/xQikWS
  Not: Uygulama pokemon go için yapılmıştır fakat tüm oyunlar veya uygulamalar için kullanılabilir.
  İyi eğlenceler dilerim.

  1. Hamza Üzümcü dedi ki:

   Uygulamamızın isminde “Pokemon GO” geçtiği için google play uygulamamızı yayından kaldırdı. Yeni ismimiz “Battery Extender GO” indirme linki bağlantısı = https://goo.gl/anmLdR
   Desteğinizi esirgemeyin lütfen. Teşekkürler.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir