Reklam Alanı
Haberler 0

Pillars of Eternity 2’ye Sıra Tabanlı Dövüş Geliyor

Obsidian Entertainment bugün bir duyuru yaptı ve popüler CRPG oyunu Pillars of Eternity 2: Deadfire’ye Perşembe günü gelecek olan güncellemeden bahsetti. 24 Ocak 2019 tarihinde yayınlanacak olan bu yamayla birlikte oyuncular Pillars of Eternity 2: Deadfire’yi sıra tabanlı dövüş sistemiyle oynayabilecek.

Yeni sistemle birlikte oyunda sıra tabanlı oynanış seçeneği olacak. İsteyenler turn based olarak oynayacak, isteyenler ise oyunu durdurarak eskisi gibi gerçek zamanlı devam edebilecek. Buna rağmen sıra tabanlı sistem şu anda beta olarak kabul ediliyor ve muhtemelen hâlâ geliştirilecek noktalar olacaktır.

Aslına bakarsanız Pillars of Eternity’nin ilk çıkışından bu yana en çok eleştirildiği nokta dövüş sistemi olmuştu. Pek çok eski, izometrik RPG oyuncusu bu türün ruhuna gerçek zamanlı dövüşlerin ters olduğunu belirtmişti. Pillars of Eternity 2: Deadfire’ye sıra tabanlı dövüşlerin gelmesi ise geç ama yerinde bir hamle gibi duruyor.

Sıra tabanlı mod sayesinde oyuna muhtemelen daha çok hakim olacağız ve gerçek zamanlı kısımda göremediğimiz detayları da fark edeceğiz. Açıkçası ben de Pillars of Eternity 2’yi bu yeni haliyle oynamak için sabırsızlanıyorum.

İlginizi Çekebilir:   Anthem İçin Yeni Güncelleme Yayınlandı

{can}

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir