Reklam Alanı
İncelemeler 0

Phantom Brave PC İncelemesi

2004 yılında Sony’nin PlayStation 2 konsolu için çıkan Phantom Brave, tam 12 sene sonra NIS America ile yeniden PC’de hayat buldu ve Steam’de 31 TL fiyat etiketiyle kullanıcıların beğenisine sunuldu.

921 yılında, Ivoire adlı bir adada geçen oyunda Marona adlı, 13 yaşında olan, hayaletlerle iletişim kurma gibi özel bir yeteneğe sahip yetim bir kızı canlandırıyoruz. Bu süre zarfında karşımıza çok çeşitli düşmanlar ve yaratıklar çıkıyor. Anime tarzı grafiklere ve oldukça pastel renklere sahip olan oyun, sıra tabanlı oynanışı ve RPG elementlerini bir araya getiriyor. Eskiye nazaran görsel anlamda değiştirilmiş olan oyunda, karakterler ise olduğu gibi duruyorlar. Açıkça söylemek gerekirse, oyun günümüz oyuncularını görsel anlamda tatmin etmeyecektir fakat buna önem vermeyen veya eski Phantom Brave tadını yakalamak isteyenlerin ilgisini çekebilir. Görsellikten ziyade oynanışa ve hikayeye odaklanan oyun, her iki alanda da oldukça başarılı bir çizgide.

phantom-brave-sistem-gereksinimleri

Son derece doyurucu bir hikayeye, komik repliklere sahip olan oyunda Türkçe dil desteği yok fakat İngilizce olarak oynamak mümkün. Buna rağmen İngilizce dilinin profesyonelce eklendiğini söyleyemem. Oyunu orijinal olarak Japonca oynamayı tercih edenlerin sayısı zaten bir hayli fazla. Phantom Brave’in PC sürümü, orijinal oyunda yer alan her şeyi bize tekrar getiriyor. Denediğim süre boyunca herhangi bir hataya dahi rastlamadığım oyun, çeşitliliğiyle ve oldukça emek harcanmış oynanabilirliğiyle dikkat çekiyor. Oyunda yönettiğimiz her karakter için yüzlerce silah çeşidi var ve her silahın farklı özellikleri oluyor.

Son derece uzun bir oynanış süresine sahip olan Phantom Brave, izometrik bir kamerada sıra tabanlı olarak taktiksel şekilde oynanıyor. Dolayısıyla Marona’nın ekibinde yer alan her Phantom, her turda sınırlı hamle yapabiliyor. Ayrıca arazi şartları da doğrudan karakterlerinizi etkiliyor. Örneğin kaygan zeminlerde karakteriniz ‘buz pateni’ yaparak kısa sürede hedefe ulaşabiliyor. Tüm karakterler ve silahlar bir düşman öldüğünde mana kazanıyor ve bu da zaten oyunda ihtiyaç duyduğumuz temel güçlerden birisi.

İlginizi Çekebilir:   Worms W.M.D İncelemesi

Oldukça renkli, eğlenceli haritaların ve zindanların yer aldığı Phantom Brave’i oynamanızı tavsiye ederim. Çünkü daha sonra oyun da, Marona karakteri de bir daha aklınızdan silinmeyecek.

Phantom Brave Sistem Gereksinimleri

  • İşlemci: Core 2 Quad Q9300 2.5GHz
  • Ekran Kartı: GeForce 210
  • RAM: 2 GB
  • İşletim Sistemi: Win 7 32

Phantom Brave

₺31
8

Oynanabilirlik

8.8/10

Ses ve Müzik

8.0/10

Grafik

7.0/10

Hikaye

8.3/10

Atmosfer

8.1/10

Artılar

  • Senaryo, replikler
  • Dolu oynanış
  • Çabuk bitmemesi
  • Orijinal seslendirmeler

Eksiler

  • Eskiyen görseller

{can}

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir