Reklam Alanı
Rehberler 0

Oyuncu Faresi Nasıl Seçilir: En İyi 5 Oyuncu Mouse’u

PC oyuncularının hiçbir zaman bu kadar çok aksesuarı olmamıştı. Özellikle e-spor dalının gelişmesiyle birlikte, sadece güçlü ekran kartları üretilmiyor, aynı zamanda klavye, kulaklık ve mouse gibi ek araçlar da kendini geliştiriyor.

Sıradaki League of Legends veya Call of Duty yıldızı siz mi olmak istiyorsunuz? Yoksa amacınız sadece Overwatch’de birkaç raund oynayıp keyif almak mı? Her iki şekilde de kötü aksesuarlarla, özellikle fareyle kendinizi dezavantajlı olarak bulacaksınız. Dolayısıyla, mouse önem verilmesi gereken bir ürün.

En İyi Oyuncu Mouse’u Nasıl Seçilir?

Mouse seçiminiz biraz da oyunculuk tercihlerinize bağlı. Eğer FPS oyunlarına meraklıysanız, hassaslık dengesine, cevap verme hızına, DPI oranlarına ve lazer sensörünün özelliklerine bakmalısınız. Eğer strateji veya MMO-MOBA oyunları oynuyorsanız da, mouseda ne kadar macro tuş olduğu sizin için önemli.

Biz de indieTurk olarak sizler için en iyi oyuncu mouselarını bir araya getirdik.

razer-naga-hex-2

1. Razer Naga Hex V2

Razer’ın Naga Hex V2 adlı faresi 16 bine kadar DPI oranın ıyükseltebiliyor ve üzerinde 7 tane mekanik tuş mevcut. Özellikle MOBA oyunları için ‘canavar’ olan bu cihaz, 5G lazer sensörüne, DPI değiştirme tuşlarına sahip ve RGB ışıkları da değiştirilebiliyor.

Daha çok MOBA ve MMO oyuncuları için tasarlanan mouse, ilk başlarda kullanması zor bir cihaz ve alışma evresi yaşatıyor. Ayrıca kendi hafızası olmaması da diğer bir eksisi fakat kesinlikle sınıfında lider diyebiliriz. Razer Naga Hex V2, resmi sitesinde 80 Dolar fiyat etiketiyle satılıyor ve henüz Türkiye’de yok. Yani yaklaşık olarak 200 TL.

Logitech G900m Chaos Spectrum

2. Logitech G900 Chaos Spectrum

12 bin DPI aralıklı, hem kablolu, hem de kablosuz çalışabilen Logitech G900 Chaos Spectrum, 11 tuşa sahip ve ergenomik yapısıyla dikkat çekiyor. Özelleştirilebilir ışıkları, 30 saate kadar batarya ömrü ve sökülebilir yan tuşlarıyla dikkat çeken farenin tek eksisi biraz ağır olması.

İlginizi Çekebilir:   Android'in En İyi MOBA Oyunları

500-600 TL arası bir fiyatla Türkiye’de satın alabileceğiniz cihaz, yurt dışında ise 150 Dolar’a satılıyor. 0 gecikme vaad eden fare, Hearthstone oyuncularının özellikle ilgisini çekecektir.

corsair-m65-pro

3. Corsair M65 Pro RGB

12 bin DPI oranına sahip cihaz, uçaklarda kullanılan alüminyum gövde var ve 8 tuşa sahip. Türkiye’de olmayan ama yurt dışında yaklaşık 60 Dolar’a satılan Corsair M65 Pro RGB, uzun oyun sezonlarında fazlasıyla avantajlı ve fare ele adeta bir eldiven gibi geçiyor.

Son derece rahat bir kullanıma sahip olan Corsair M65 Pro, mavi, yeşil, sarı, beyaz ve kırmızı renk seçenekleriyle dikkat çekiyor.

logitech-g502-proteus-spectrum

4. Logitech G502 Proteus Spectrum

Logitech G502 Proteus Spectrum, 200-12000 arası hassas DPI değerlerine sahip. 11 programlanabilir tuşa ve kontrole, 16.8 milyonluk renk paletinden özelleştirilebilir renklere sahip.

Sadece bazen ağırlığı sorun yaratabilecek olan cihazın Türkiye satış fiyatı ise 250-300 TL arasında.

roccat-nyth

5. Roccat Nyth

Türkiye’de satılmayan Roccat Nyth, en özelleştirilebilen farelerden birisi ve 12000 DPI oranına sahip. 3D baskı desteğine, bolca tuşa sahip fare maalesef Türkiye’de yok ve yurt dışı satış fiyatı 120 Dolar.

12 tane yan tuşa sahip ve bunlar çeşitli kombinasyonlarla çoğaltılabiliyorlar. Roccat’ın Swarm sürücüsünü kullanan mouse, sadece MMO’lar için değil aynı zamanda FPS ve MOBA türleri için de ideal. Üstelik, 3D yazıcı sahibiyseniz kendi 3D tuşlarınızı bile basabilirsiniz!

{can}

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir