Reklam Alanı
Haberler 0

Overwatch 2 BlizzCon’da Tanıtılacak

En güncel Overwatch geliştirici güncellemesi videosu yayınlandı; Overwatch direktörü Jeff Kaplan, Overwatch 2’nin BlizzCon’da gösterileceğini duyurdu. Blizzard Entertainment’te başkan yardımcısı olan ve Overwatch’ın baş tasarımcısı olan Jeff Kaplan, 2021 yılı Şubat ayında ilk defa çevrim içi olarak gerçekleştirilecek olan bir sonraki BlizzCon etkinliğinde Overwatch 2 hakkında yeni bilgiler paylaşılacağını duyurdu. Bu bilgi, Overwatch’ın ikinci oyununun Kasım 2019’da duyurulmasından beri çıkan ilk haber olma niteliğini taşıyor. BlizzCon 2020’nin koronavirüs pandemisi sebebiyle iptal edilmesi, bunun sebebi olarak gösteriliyor.

Overwatch’a yeni harita

Bu video aynı zamanda, Overwatch için 7 ay aradan sonra ilk defa çıkan bir geliştirici güncellemesi videosu. Jeff Kaplan, videoda genel olarak yeni Overwatch haritası Kanezaka’yı tanıtıyor. Kanezaka, adından da anlaşılabileceği üzere Japonya’da geçiyor ve Hanamura Kalesi’ne tırmanan sokakları oynanabilir kılıyor. Kanezaka bir FFA haritası olarak çıkacak.

Jeff Kaplan, videoda Kanezaka haritasının nasıl oluşturulduğunu da anlatıyor. Kaplan: “Oyunu geliştiren ekibi büyütmek istiyorduk. Yeni iş arkadaşları ararken Morton isimli gerçekten yetenekli bir bölüm tasarımcısını ekibe kattık. Ondan bir FFA/Deathmatch haritası üzerinde çalışmasını istedik. Kanezaka’yı tasarladı, çok beğendik ve oyuna eklemek istedik.” Kanezaka şu an test sunucularında oynanabilir durumda çıktı. Oyunun tam sürümüne de 2021 yılında gelmesi bekleniyor.  

Yeni haritanın çıkması, herkes için sürpriz oldu. Çünkü bilindiği üzere Blizzard ekibi, Overwatch 2 üzerinde çalışıyor. Dolayısıyla neredeyse kimse Overwatch için yeni bir harita beklemiyordu. Kaplan, haritada birçok easter egg ve küçük detay olduğunu açıkladı. Kaplan’ın oyunculara tavsiyesi, haritada bulunan her noktayı detaylıca incelemeleri oldu.  

İlginizi Çekebilir:   Overwatch Oyuncu Sayısı 10 Milyonu Aştı

{Anıl Atıcı}

Uzun süredir indieTurk'te yazan Anıl, teknoloji ve oyun dünyasıyla yakından ilgili.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir