Reklam Alanı
Haberler 0

OSVR Geliştirici Fonu 15 Yeni VR Oyununa Yeşil Işık Yaktı

Dünyanın en büyük açık kaynaklı sanal gerçeklik kurulu olan OSVR’ın (Open Source Virtual Reality) kurucu ortağı Razer, 15 yeni oyunun OSVR ekosisteminde yayınlanmak üzere hazır olduğunu duyurdu. Yeni oyunlar, geçtiğimiz günlerde duyurulan OSVR Geliştirici Fonu’ndan (OSVR Developer Fund) destek ve pay almak isteyen adayların yaptığı yüzlerce başvuru arasından seçildi. Söz konusu fon, 5 milyon dolarlık yatırımı geliştirici topluluğuna açan ve VR içeriğini evrensel bir şekilde ulaşılabilir hale getirmeyi amaçlayan bir içerik ivmelendirme programı. Fon, CDF Starfighter, PolyRunner gibi birçok oyunu, OSVR ekosistemindeki tüm VR cihazlarına uyumlu hale gelmeleri için destekliyor.

Razer’da OSVR Lead olarak görev alan Christopher Mitchell şunları söylüyor: “OSVR Geliştirici Fonu’na yapılan çok sayıda başvuru, açık bir ekosistemin VR geliştiricileri için ne kadar önemli olduğunun bir işareti. Şu anda teşvik edip büyüttüğümüz ilk evre başarısından ilham almış daha fazla heyecan verici inovasyonu dört gözle bekliyoruz.”

İkinci bir daha geniş yayın listesi şu anda yeşil ışık aşamasında ve önümüzdeki günlerde bunların da duyurusu yapılacak. Tüm bu oyunlar, platformda halihazırda bulunan Elite: Dangerous ve Project CARS gibi oyunların da olduğu oyun kütüphanesine katılacak ve SteamVR desteğine sahip olacaklar. Platformda oyunlar dışında WebVR ve çeşitli medya oynatıcılar gibi başka içerikler de bulunuyor.

 

Hazır Oyunlar:

2016 içinde yayınlanacaklar:

İlginizi Çekebilir:   The Solus Project Steam'de Yerini Aldı

2017 / TBA:

Tüm mevcut ve gelecekte yayınlanacak OSVR deneyimleri için:

http://www.osvr.org/featured.html

Fondan faydalanmayı isteyen bir içerik geliştirici iseniz, şu adresten bilgi alabilirsiniz: http://www.osvr.org/fund.html

HDK sahiplerinin oyunlara kolay ulaşımını sağlayan HDK Windows Installer’ın beta versiyonu için:  http://www.osvr.org/getting-started.html

Taner Kartal {Taner}

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir