Reklam Alanı
Genel 0

Nvidia GeForce Experience Kullanım Rehberi

Nvidia GeForce Experience, NVIDIA model ekran kartı kullanan oyuncuların kullanabileceği kullanışlı bir yazılım. GeForce Experience’i kullanarak oyunlarınızı bilgisayarınız için optimize edebilir, canlı yayın yapabilir, oyunlarınızdan kayıtlar alabilir, Ansel vb. teknolojileri kullanabilir ve ekran kartı sürücünüzü güncelleyebilirsiniz.

GeForce Experience Nasıl Yüklenir?

GeForce Experience, NVIDIA sitesinden ekran kartı sürücünüzü yüklemek için indirdiğiniz paketin içinde otomatik olarak bulunur. Eğer sizin bilgisayarınızda GeForce Experience yüklü değilse buradaki bağlantıya (https://www.geforce.co.uk/geforce-experience/download) tıklayarak GeForce Experience indirme sitesine ulaşabilirsiniz.

GeForce Experience’ı kurduktan sonra NVIDIA hesabınızla giriş yapmalısınız. Eğer NVIDIA hesabınız yoksa giriş ekranından kayıt olabilirsiniz. Giriş yaptıktan sonra GeForce Experience’ı ve uygulamanın arayüzünü yeni kullanıcılar için anlatan bir tanıtım penceresi açılıyor. Bu penceredeki görseller sayesinde program hakkında bilgi sahibi olabilirsiniz.

GeForce Experience İle Nasıl Ekran Kartı Sürücüsü Güncellenir?

GeForce Experience’ın en güzel özelliklerinden birisi şüphesiz ki ekran kartı sürücülerini kolaylıkla güncelleyebilmenizi sağlaması. Sık sık çıkan ekran kartı güncellemeleri, GeForce Experience tarafından bir bildirimle kullanıcılara bildiriyor. Sürücüleri yüklemek içi yapılması gereken şey çok basit. GeForce Experience’ı açtığınızda sol üstte bulunan “Sürücüler” sekmesine tıklayarak yeni güncelleme olup olmadığını kontrol edebilir, varsa yeni güncellemeleri hızlı bir şekilde indirebilirsiniz.

GeForce Experience ile Oyunlar Nasıl Optimize Edilir?

GeForce Experience’ın önplandaki özelliklerinden bir diğeri ise oyunları donanımınıza göre otomatik olarak optimize etmesi. GeForce Experience’ın anasayfasına girdiğinizde bilgisayarınızda yüklü olan oyunlar görünür. Optimize etmek için, optimize etmek istediğiniz oyunun üstüne tıklayın. Aşağı panelde şu anki ayarlarınız ve en optimize haldeki ayarlar görünür. Optimize etme butonunun yanındaki ingiliz anahtarı simgesine tıklayarak performans, kalite, çözünürlük ve ekran ayarlarını özelleştirebilirsiniz.

GeForce Experience Kullanarak Nasıl Yayın Yapılır, Video Kaydedilir?

GeForce Experience kullanarak yayın yapmak, oyunun videosunu kaydetmek veya ekran görüntüsü alabilmek için oyun içerisinde GeForce Experience’ın arayüzünü açmanız lazım. GeForce Experience arayüzünün varsayılan tuş kombinasyonu Alt+Z’dir. Eğer isterseniz bunu GeForce Experience ayarlarından değiştirebilirsiniz. Oyun içinde GeForce Experience arayüzünü açtıktan sonra karşınıza ekran görüntüsü alma, fotoğraf modu, oyun filtreleri, görüntü kaydetme ve yayın yapma butonları çıkar. Buradan istediğiniz kayıt özelliğini kullanabilirsiniz. Ayarlar butonuna tıklayarak kayıt seçeneklerine ulaşabilirsiniz. Eğer isterseniz kayıt butonlarını farklı tuş kombinasyonlarına atayabilirsiniz.

İlginizi Çekebilir:   Wild Terra Destek Bekliyor

{Anıl Atıcı}

Uzun süredir indieTurk'te yazan Anıl, teknoloji ve oyun dünyasıyla yakından ilgili.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir