Reklam Alanı
Teknoloji 0

Nvidia: Ekran Kartı Fiyatları Yükselmeye Devam Edecek

Görünüşe göre yeni bir oyun bilgisayarı almak isteyenleri pek de güzel günler beklemiyor. Bildiğiniz gibi son birkaç ayda kripto para madenciliğinin de yayılmasıyla modern ekran kartı fiyatları zirve yaptı. Nvidia’ya göre ise bu durum yakın bir zaman içinde çözülmeyecek ve 2018’in üçüncü çeyreğinde de yüksek fiyatlar sürecek.

Fiyatlar Böyle Sürecek

Nvidia açıklamalarına göre yüksek fiyatlar bu yılın üçüncü çeyreğinde de devam edecek. Yani bir diğer deyişle şu sıralar ucuz ekran kartı alma hayallerine kapılmayın.

Nvidia’ya göre bu yükselişin birinci sebebi Bitcoin ve diğer kripto para madencilerinin yüksek teknolojili ekran kartı satın alması, talebin yükselmesi ve arzın bunu karşılayamaması.

Akıllı Telefon Üreticilerinin de Payı Var

Diğer yanda Apple ve Samsung akıllı telefonlarında kullandıkları bellek için daha yüksek ücretler ödüyorlar. Hem ekran kartı, hem de akıllı telefon için bellek üreten fabrikalar ise bu konuda önceliği telefon firmalarına veriyor.

Sonuç olarak, ekran piyasada yoğun bir ekran kartı talebi var fakat ne Nvidia, ne de AMD bunu tam olarak karşılayamıyor. Dolayısıyla önümüzdeki dönemde pek de fiyat değişikliği beklemeyin deriz.

İlginizi Çekebilir:   Shopify, Apple'ın AR Teknolojisini Kullanmaya Başladı

{can}

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir