Reklam Alanı
Haberler 0

Nintendo Switch’e Birçok Yeni Indie Oyunu Geliyor

Nintendo’nun geçtiğimiz günlerde indie oyunlara özel yaptığı sunumuyla, Switch’e 2021 yılında gelecek olan birçok yeni indie oyunu tanıttı. Bu oyunlardan en başarılı olanlarından birisi de Among Us’tı. 2020 senesine damgasını vuran ve senenin en başarılı oyunlarından biri olan Among Us, Nintendo’nun sunumunun hemen ardından Switch marketinde çıkışını yaptı.

Among Us dışında birçok ilgi çekici indie oyun da tanıtıldı. Bunlardan yine göze çarpan oyunlardan birisi de roguelike türünün klasiklerinden biri olan Spelunky oldu. Spelunky’nin 2021 senesinde Nintendo Switch için de çıkacağı duyuruldu. Hem Spelunky hem de Spelunky 2, 2021 senesinde Switch marketinde oyuncularla buluşuyor olacak. Her iki oyun da yerel çoklu oyuncu moduna sahip olacak. Serinin yeni oyunu Spelunky 2, geçtiğimiz aylarda çıkmıştı ve oyuncular tarafından oldukça beğenilmişti.

Duyurulan başka oyunlar

  • Fisti-fluffs: Boş bir evde ortalığı kasıp kavuran kedileri konu alan fizik tabanlı dövüş oyunu, 2021’in başlarında çıkacak.
  • Tunche: Amazon ormanının hayali bir versiyonunu keşfetmeye dayalı el çizimi grafiklere sahip bir aksiyon oyunu, 2021 yılı Mart ayında çıkacak.
  • Cyber-Shadow: Retro, piksel grafiklere sahip bir aksiyon oyunu. Mechanical Head Studios tarafından geliştiriliyor. Shovel Knight’ın yayımcısı tarafından yayımlanacak. 26 Ocak 2021’de çıkacak.
  • Calico: Bir başka kedi temalı, ancak bu sefer daha sakin olan bir oyun. Sevimli bir kedi temalı kafe yönetme oyunu. Oyun, sunumun hemen ardından çıkışını yaptı.
İlginizi Çekebilir:   Red Dead Redemption 2 mi Geliyor?

{Anıl Atıcı}

Uzun süredir indieTurk'te yazan Anıl, teknoloji ve oyun dünyasıyla yakından ilgili.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir