Reklam Alanı
Haberler 0

Nintendo Switch Satışları Gamecube’u Geride Bıraktı

Nihayet beklenen oldu ve genel satış rakamlarında Nintendo Switch, önceki nesillerden GameCube’u geride bırakmayı başardı. Switch şimdiye kadar 22.86 milyon ünite satmayı başarırken, bu rakamların Nintendo’nun son finansal takviminde açıklandı. GameCube ise var olduğu dönemde 21.74 milyon ünite satış yapmayı başarmıştı.

Bu Nintendo Switch için bir diğer ‘dönüm noktası’ olurken, Nintendo da bu popülaritenin devam edeceğini savunuyor. 30 Eylül 2018 tarihinde 6 aylık periyot sonlanana kadar toplam 5.07 milyon Switch satışı gerçekleşirken, bir önceki yılın aynı dönemine göre satışlar yüzde 3.7 oranında artış gösterdi.

Nintendo Switch böylece Nintendo’nun önceki oyun konsolları GameCube ile Wii U’yu geride bırakmış oldu. Wii U aslında firma için tam bir ‘felaket’ anlamına geliyordu ve toplamda sadece 13.56 milyon satabilmişti. Fakat yine de Switch’in diğer Nintendo konsollarını geride bırakmak için kat etmesi gereken çok mesafe var.

Wii firmanın en başarılı oyun konsolu olurken, dünya çapında 101.63 milyon ünite satmayı başardı. Nintendo 64 ise toplamda 32.93 milyon satmıştı. Aynı zamanda SNES ile NES de fazlasıyla popüler konsollardı. Diğer yandan 3DS toplamda 73.53 milyon, DS ise 154.02 milyon sattı. Game Boy Advance 81.51 milyon, Game Boy ise 118.69 milyon satmayı başardı.

Dolayısıyla Nintendo Switch başarılı bir yolda ilerliyor fakat hâlâ Nintendo’nun en popüler konsolu haline gelmiş değil. Bakalım gelecekte ibre ne yönü gösterecek?

İlginizi Çekebilir:   18 Dakikalık Deus Ex: Mankind Divided Videosunu İzleyin

{can}

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir