Reklam Alanı
Teknoloji 0

Mozilla’nın Firefox Reality VR Tarayıcısı Çıktı

Mozilla, VR internet tarayıcısı olan Firefox Reality VR’ı çıkarttı. Firefox Reality VR’ın 1.0 sürümü, Oculus ve Google Daydream için kullanılabilir durumda. Mozilla, 1.1 sürümünün de çok yakın zamanda çıkacağını belirtti.

Mozilla, hem AR hem de VR destekli gözlükler için bir internet tarayıcısı geliştirdiğini duyurmuştu. Bu internet tarayıcısı sayesinde kullanıcılar, VR ve AR gözlükleri ile internet sitelerinde gezebilecek.

Eklenti ve oyun desteği de bulunan Mozilla Firefox Reality VR, kullanıcılara oldukça güzel bir deneyim sunmayı başardı.

Mozilla’da VR ve AR sistemlerinin proje yöneticisi olan Andre Vrignaud: “Her şeyi baştan düşünmemiz gerekiyordu. Yazılar, arama kısımları ve tarayıcı özellikleri gibi… Bu proje, yıllar süren araştırmalar sonucu ortaya çıktı. Bu süreç boyunca sayısız kullanıcıyla, içerik üreticisiyle ve donanım partnerleriyle görüştük. Sonucunda, amacına hizmet eden ve diğerlerinden farklı olan bir internet tarayıcısı geliştirdik. Bu, oldukça güzel bir proje oldu. Hepinizin; Firefox Reality VR’da bulunan, sadece bu tarayıcıya özel geliştirdiğimiz yeni özellikleri çok seveceğinizi düşünüyoruz.”

Ses tanıma gibi özellikler geliştirilmiş bir şekilde bulunuyor. Bunun yanı sıra Mozilla; yer imleri, 360 derece video desteği ve Firefox hesaplarıyla uyum kurma gibi özellikler üzerinde çalışıyor.

İlginizi Çekebilir:   Google Telefon Uygulamasına Karanlık Mod Geliyor

{Anıl Atıcı}

Uzun süredir indieTurk'te yazan Anıl, teknoloji ve oyun dünyasıyla yakından ilgili.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir