Reklam Alanı
mb2-bannerlord-para-kasma-taktikleri-3
Rehberler 0

Mount and Blade II: Bannerlord Hızlı Para Kasma Taktikleri

8 senelik bekleyişin ardından erken erişim olarak çıkan Mount and Blade II: Bannerlord, Steam’in anlık olarak en çok oynanan oyunları arasına girmeyi başardı. Henüz tam sürümde çıkmamasına rağmen Mount and Blade II: Bannerlord, oyuncuları tatmin etmeyi başardı. Bu yazımızda “Mount and Blade II: Bannerlord’da hızlı para nasıl biriktirilir?” sorusunun cevabını vereceğiz. Peki Mount and Blade II: Bannerlord’da nasıl para kasılır?

Mod yapımcıları, Mount and Blade II: Bannerlord için mod geliştirmeye çoktan başladı bile. Eski oyunlarda da olduğu gibi hile komutları da bulunmakta. Mount and Blade II: Bannerlord, mod desteği ve hile komutlarıyla oyunculara bolca özgürlük sunuyor. Savaş alanlarında güçlü ordunuzla krallıkları ele geçirmek için ise bol bol paraya ihtiyacınız olacak. Bu macerada ihtiyacınız olan parayı kolayca biriktirebilmeniz için hile komutlarını veya modları kullanmadan hızlı para kasmanın taktiklerini sizlerle paylaşacağız.

Mount and Blade II: Bannerlord Para Kasma Yöntemleri

Haydutları Avlayın

Serinin önceki oyunlarında olduğu gibi Mount and Blade II: Bannerlord’da da haritada gezen haydutlar bulunmakta. Haritada gezerken karşılaştığınız haydut gruplarıyla savaşıp kazandığınız takdirde onları yağmalayıp elde ettiğiniz eşyaları daha sonra markette satarak iyi bir kazanç elde edebilirsiniz. Bir başka yağmalama metodu ise köyleri yağmalamak. Krallıklara ait olan köyleri yağmalayıp, köyde bulunan değerli eşyaları ve altınlar ile servetinizi güçlendirebilirsiniz ancak bu çoğu zaman için en mantıklı yöntem değil. Çünkü köyleri yağmaladığınızda, köyün bağlı olduğu krallık ile olan ilişkileriniz gerileyecektir.

Takas Yapın

mb2-bannerlord-para-kasma-taktikleri-4

Bu sistemi kurmak biraz zamanınızı alacaktır ancak Mount and Blade II: Bannerlord’da kervan kurarak büyük paralar kazanabilirsiniz. Ancak bu yöntemi uyguladığınızda karşılığını hemen alamayabilirsiniz. Yetenekler kısmından takas yeteneklerinizi geliştirdikten sonra marketlerde bulduğunuz ucuz eşyaları alıp kervanınıza yükledikten sonra satın aldığınız eşyaları piyasası daha yüksek olan bölgelere götürüp satarak kazanç elde edebilirsiniz.

İlginizi Çekebilir:   Yaygınlıklarına Göre Pokemon Go'daki Türler

Pek asil bir yöntem olmasa da karşılaştığınız haydut gruplarını alt ettikten sonra onları mahkum olarak alıp yakınlardaki yerleşim yerlerine fidye olarak satıp para kazanabilirsiniz. Oyunun başlarında eğer yeteneğe sahip değilseniz rehin alma seçeneğine sahip olmayacaksınız.

Turnuvalar

mb2-bannerlord-para-kasma-taktikleri-2

Turnuvalara katılmak da oldukça mantıklı bir para kazanma yöntemi. Şehirlerdeki arenalarda bulabileceğiniz turnuvalara katılmak karakterinize bir şey kaybettirmiyor. Savaşı kaybetseniz bile bir şey kaybetmiyorsunuz. Bu turnuvalarda hem savaş yeteneklerinizi geliştirebilirsiniz hem de kendi üzerinize iddia oynayıp savaşı kazanırsanız para kazanabilirsiniz. Bu sayede savaşı kazandığınızda hem para, hem de isterseniz satabileceğiniz bir eşya elde etmiş olacaksınız.

Uzun bekleyişin ardından sizler için derlediğimiz taktikleri kullanarak bolca para kazanabilir ve Mount and Blade II: Bannerlord’un keyfini çıkarabilirsiniz. Herkese iyi oyunlar!

{Anıl Atıcı}

Uzun süredir indieTurk'te yazan Anıl, teknoloji ve oyun dünyasıyla yakından ilgili.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir