Reklam Alanı
Teknoloji 0

Microsoft, Dokunmatik Ekran Destekli Office Uygulamalarını Artık Geliştirmiyor

Microsoft, dokunmatik ekranlı bilgisayalarda çalışabilen Office uygulamalarını geliştirmeyi durdurdu. Geçtiğimiz sene Windows 10 Mobile’ı geliştirmeyi bırakan Microsoft, dokunmatik uyumlu Office uygulamalarına da yeni içerikler getirmeyi bıraktı.

Eğer Word, PowerPoint veya Excel’in dokunmatik ekranlarla uyumlu versiyonunu kullanıyorsanız, güvenlik için endişelenmenize gerek yok. Microsoft, dokunmatik ekranlarla uyumlu Office uygulamalarını geliştirmeyi bıraksa da desteği kesmedi. Dokunmatik ekranlarla uyumlu Office uygulamalarına yeni özellikler gelmeyecek ancak destek devam edecek. Dokunmatik ekranlarla uyumlu Office uygulamaları, güvenlik güncellemelerini almaya devam edecek.

“Şimdilik iOS ve Android platformlarında çıkmış olan uygulamalarımızı geliştirmeyi önceliğimiz olarak belirledik. Bunun yanı sıra Windows platformunda ise Win32 ve internet uyumlu uygulamalarımızın geliştirilmesi, birinci önceliğimiz olarak belirlendi.”

Microsoft, iç geliştirme ekibinin daha arka planda kalacağı ve Microsoft’un internet tarayıcısı olan Edge üzerine odaklanılacağını 2018’in başlarında duyurmuştu. Microsoft Edge’i daha da geliştirip; Chrome ve Firefox gibi internet tarayıcılarına bir rakip oluşturmak isteyen Microsoft, bu amaç uğrunda Windows 10 Mobile ve dokunmatik ekran destekli Office uygulamalarının geliştirilmesine son verdi.

İlginizi Çekebilir:   Eski Skype Desteği Sona Eriyor

{Anıl Atıcı}

Uzun süredir indieTurk'te yazan Anıl, teknoloji ve oyun dünyasıyla yakından ilgili.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir