Reklam Alanı
Haberler 0

Mega Man 11’den Denuvo Kaldırıldı

İlk çıktığı dönemde Mega Man 11 oyununda Denuvo anti-korsan koruma sistemi bulunuyordu. Buna rağmen dün hacker grubu CODEX tarafından oyun kırıldı ve korsan sürümü internette yayınlandı. Bunun üzerine yapımcı firma Capcom oyundan Denuvo’yu tamamen kaldırmaya karar verdi.

Aslında fikrimizce birçok oyun yapımcısının, dağıtımcısının oyunları kırıldığında yapması gereken şey bu. Dağıtımcıların oyunlarını korumak istemesi anlayabildiğimiz bir şey. Fakat oyun kırıldıktan sonra hala Denuvo kullanmaya devam etmeleri için gerçekten hiçbir sebep bulunmuyor. Sonuçta Denuvo oyunların performansını ciddi ölçüde düşürüyor. Bu aslında her oyun için geçerli değil fakat bazı yapımlarda problemler yaşamıştık. Örneğin Assassin’s Creed oyunları fazla işlemci tüketiyorlar ve yanına Denuvo da eklenince PC performansı zayıf kalıyor.

Yine de bazı kişiler çıkacak olan yeni DLC’ler için Denuvo kullanımına devam edildiğini söyleyebilir. Fakat şu da bir gerçek ki oyunun crackli sürümü çıkar çıkmaz pek çok kişi korsan indirmeye yöneliyor.

Her şeye rağmen Capcom’u bu kararından ötürü tebrik etmek gerekir. Mega Man 11’den Denuvo’nun kaldırılması oldukça kullanıcı dostu bir hamle demeliyiz.

İlginizi Çekebilir:   Bethesda, Yeni Fallout 4 DLC'sini Duyurdu

{can}

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir