Reklam Alanı
Haberler 0

Mass Effect 5 The Game Awards’da Duyuruldu

BioWare tarafından geliştirilen ve RPG türünün hayranları tarafından, türün en başarılı serilerinden olarak görülen Mass Effect’in yeni oyunu duyuruldu. Dün gece gerçekleşen yıllık The Game Awards töreni sırasında, BioWare’in sevilen RPG serisi Mass Effect’in yeni oyunu Mass Effect 5 hakkında ufak bir tanıtım yapıldı. Mass Effect 5’in tanıtımında çok fazla detay paylaşılmadı. Ancak tanıtımda görülen önemli detaylardan birisi; Mass Effect 5’in, orijinal üçlemeyle aynı mekanda geçeceği idi.

Tanıtım videosunda birkaç farklı gezegenden geçtikten sonra buzlu bir gezegene varıyoruz. Bu gezegene vardıktan sonra arka planda, çalışmayan bir Reaper’ın kalıntıları görünüyor. Daha sonra Asari ırkından bir kadının (muhtemelen Liara) bir parça N7 teçhizatı bulduğunu görüyoruz. Bu, Shepard’ın oyunda var olabileceği anlamına geliyor. Yeni Mass Effect oyununun, orijinal üçlemeyi devam ettireceği düşünülüyor. Hikayeye ne kadar sonrasında devam edilecek bu henüz bilinmiyor. Asari ırkı, 1000 yıl boyunca yaşayabiliyor. Dolayısıyla yeni oyun, üçüncü oyunun yüzlerce yıl sonrasında da geçiyor olabilir.

Mass Effect üçlemesinin devamı

Mass Effect resmi Twitter hesabından paylaşılan tanıtım videosunun açıklamasında, BioWare’in Mass Effect geliştirme sürecinin başlarında olduğu açıklandı. Yeni oyunun, orijinal üçlemeyi devam ettirecek olması da serinin hayranlarını oldukça heyecanlandırdı. Serinin son oyunu olan Mass Effect: Andromeda, birçok oyuncuyu hayal kırıklığına uğratmıştı. Serinin yeni eklentisinin orijinal üçlemeyi devam ettireceği olması da, hayranların var olan beklentisini bir hayli artırdı. Serinin yeni oyununun ne zaman çıkacağı henüz belli değil.

İlginizi Çekebilir:   Ubisoft, For Honor'ın Hikaye Trailerını Yayınladı

{Anıl Atıcı}

Uzun süredir indieTurk'te yazan Anıl, teknoloji ve oyun dünyasıyla yakından ilgili.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir