Reklam Alanı
Haberler 0

LoL Evreninde Geçen MMO Oyunu Duyuruldu

Geçtiğimiz sene bu zamanlarda popüler MOBA oyunu League of Legends’ın geliştiricisi Riot Games, League of Legends evreninde geçen yeni oyunlar üzerinde çalıştıklarını ve bu oyunlarla seriyi daha da genişletmeyi planladıklarını duyurmuştu. Bu oyunlardan birkaçı zaten çıktı (Legends of Runeterra, League of Legends: Wild Rift vb.). League of Legends evreninde geçen yeni bir MMO oyunu, bir Riot Games yetkilisi olan Greg Street tarafından duyuruldu. Riot Games’in yeni MMO oyunu, Runeterra dünyasında geçiyor olacak.

Greg Street’in Twitter üzerinde yaptığı paylaşımda, Riot Games’de son zamanlarda League of Legends evrenini geliştirmek üzerinde çalıştığını ve birçok oyuncunun ve Rioter’ın uzun süredir beklediği büyük bir oyunu geliştirmek için çalışmalara başladığını duyurdu. Greg tweet’te, bu oyunu geliştirmek için yeni iş arkadaşları aradıklarını da duyurdu.

Tweet’te oyunun devasa olacağı belirtiliyor ancak ne tür bir oyun olacağı veya nasıl bir şey olacağı hakkında hiçbir bilgi paylaşılmıyor. Ancak tweet’e yapılan yanıtlarda bir kullanıcı, oyunun MMO olup olmayacağını sorduğunda Greg’in bu soruya cevabı, olumlu yönde oldu.

LoL evreninde geçen diğer oyunlar

Bu yeni MMO oyunu, League of Legends evreninde geçen yeni oyunlardan biri olacak. Bu evrende geçen oyunlar geliştirmeye geçtiğimiz sene başlayan Riot Games, bunlardan birkaçını oyunculara sundu. Geçtiğimiz sene çıkan Teamfight Tactics isimli “autochess” oyunu, Runeterra’da geçiyordu. PC platformunun en iyi kart oyunlarından biri olan Legends of Runeterra da, aynı evrende geçen bir diğer oyun. Ruined King: A League of Legends Story de, Runeterra evreninde geçen sıra tabanlı bir RPG olarak 2021 yılında karşımıza çıkacak.

İlginizi Çekebilir:   VR Monster Awakens Çıktı

{Anıl Atıcı}

Uzun süredir indieTurk'te yazan Anıl, teknoloji ve oyun dünyasıyla yakından ilgili.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir