Reklam Alanı
Rehberler 0

Laptop Ekran Kartı Nasıl Değiştirilir? Laptop Ekran Kartı Nasıl Satın Alınır?

Laptop ekran kartı değişimi nasıl olur? Laptop ekran kartı değişir mi? gibi sorular pek çok dizüstü bilgisayar kullanıcısını düşündürüyor. Buna rağmen, notebooklarda ekran kartı değişimi oldukça zor bir mevzu.

Şu anda piyasada bulunan dizüstü bilgisayarların neredeyse yüzde 99’luk kısmında ekran kartları anakarta bağlı vaziyette bulunuyor ve bunları hiçbir şekilde değiştirmek mümkün değil. Ekran kartını değiştirmek için üzerinde MXM slotları olmalı ve bu slot tipi, değiştireceğiniz kartla aynı olmalı. Örneğin, MXM 3.0 Type B slotu varsa, diğer takacağınız kart da bunu desteklemeli.

laptop-ekran-karti-degisimi

Aynı şekilde, güç tüketimi de önemli bir mevzu ve değiştireceğiniz kartla, yerine yenisini takacağınız ekran kartı hemen hemen aynı watt değerin itüketmeli. Ardından BIOS uyumu olmalı ve ısınma değerleri de birbirine yakın olmalı. Aksi takdirde, ekran kartı değişimi size yarardan çok zarar sağlayacaktır.

Laptop ekran kartı nereden, nasıl satın alınır?

Maalesef Türkiye’de laptop için dizayn edilmiş harici ekran kartlarından neredeyse hiç satılmıyor. Dizüstü bilgisayarınızda uyum sorunu yaşamayacağınızı düşünüyorsanız ve uygun bir ekran kartı da seçebildiyseniz, bunun için eBay veya Amazon gibi yurt dışı sitelerinden kredi kartıyla sipariş vermeniz gerekmekte.

İlginizi Çekebilir:   2016 Yılı Ücretsiz MMORPG Tavsiyeleri

{can}

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir