Reklam Alanı
Teknoloji 0

Kutulu FIFA 19 Satışları Düştü

FIFA 19’un kutulu satışları İngiltere’de FIFA 18’le kıyaslandığında yüzde 25 oranında düştü. GamesIndustry tarafından haberler verilirken, FIFA 19 2018 yılında İngiltere’de çıkış yapan en büyük oyun oldu fakat beklendiği gibi kutulu kopya satışları FIFA 18’in gerisinde kaldı.

Siteye göre FIFA 19 satışlarının yüzde 64’ünü PlayStation 4 cephesinde gerçekleşirken, yüzde 35 ise Xbox One sürümündeydi. Nintendo Switch ise pastanın sadece yüzde 1’lik dilimini alabildi. Ayrıca PS3 ve Xbox 360 satışları çok düşük olduğu için kayıt altına alınmadı.

Açıkçası bu biraz da beklenen bir durumdu. Sonuçta her yıl daha çok insan disk satın almak yerine dijital indirmelere yöneliyor. Dolayısıyla FIFA 19’un kutulu satışlarının da azalması olağan bir durum. Hatta Electronic Arts da bu durumu doğrudan kendisi teşvik ediyor. Bu amaçla da Origin aracılığıyla FIFA 19’un kısıtlı Erken Erişim sürümlerini satmıştı.

Fakat pek çok kişi için yüzde 25’lik düşüş beklenenden de fazla oldu. Burada Fortnite’ın da etkisi olduğu tahmin ediliyor çünkü İngiltere’de oyuncular daha çok FIFA serisi ile Fortnite’a ilgi gösteriyorlar.

İlginizi Çekebilir:   FBI Şüphelinin iPhone X Telefonunu Face ID ile Açtırdı

{can}

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir