Reklam Alanı
Genel 0

Kaçırılmaması Gereken Indie Oyunlar

Steam’de merakla beklediğimiz Kış İndirimleri sonunda başladı. Birçok oyunu indirimlerle çok daha ucuza alabiliyoruz. Bu fırsatı değerlendirmek adına kaçırılmaması gereken 5 indie oyunu derledik.

 

1- Don’t Starve

Klei Entertainment’ın yapmış olduğu açık dünya aksiyon-macera oyunu olan Don’t Starve, bizlere çok güzel bir hayatta kalma deneyimi yaşatıyor. Hem ucuz olması, hem de çok çeşitli olması sebebiyle listemize giren Dont Starve’ı arkadaşlarınızla oynamak isterseniz Don’t Starve Together‘ı da edinebilirsiniz.

 

2- The Long Dark

Hinterland Studio’nun yaptığı yine bir hayatta kalma oyunu olan The Long Dark’ı çok güzel atmosferi ve zorlu şartları iyi hissettirmesi dolayısıyla seçtik. “Hayatta kalma oyunlarını çok severim, zorluk beni etkilemez.” diyorsanız The Long Dark’a bir göz atmanızı tavsiye ederiz.

3- Inside

Limbo’nun yapımcıları olan Playdead’in geliştirdiği, yine Limbo tarzında olan Inside; distopik bir dünyada bulmacaları çözerek ilerlediğimiz, yine çok güzel atmosfere sahip bir oyun. Oyun süresi kısa olmasına rağmen kesinlikle oynamanız gereken bir oyun olduğunu düşünüyoruz.

4- Astroneer

System Era Softworks’ün geliştirdiği Astroneer’de bir astronotu yönlendirip, keşfettiğimiz gezegenlerde ham madde bulup, ham maddelerle yeni şeyler üretip hayatta kalmaya çalıştığımız bir oyun. Çok keyifli olmasının yanı sıra henüz Pre-Alpha’da olduğundan hatalarla karşılaşabileceğinizi de ekleyelim.

5- This War of Mine

11 Bit Studios’un geliştirdiği This War of Mine, savaşın ne kadar zorlu olduğunu bize çok iyi bir şekilde anlatıyor. Çoğu savaş oyununun aksine This War of Mine’da, yokluklarla mücadele ederken bir yandan da kuşatma altındaki bir şehirden kaçmaya çalışan bir grup sivili kontrol ediyoruz. Atmosferi, müzikleri, hikayesi ve oynanışı, This War of Mine’ın bu listeye girmesini sağladı.

İlginizi Çekebilir:   Steamcraft 2019’da Steam’e Geliyor

{Anıl Atıcı}

Uzun süredir indieTurk'te yazan Anıl, teknoloji ve oyun dünyasıyla yakından ilgili.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir