Reklam Alanı
Haberler 0

Just Cause 4’ü Denuvo da Koruyamadı

Denuvo anti-tamper teknolojisini kullanan son oyun Just Cause 4’dü ve görünüşe göre korumada başarısız oldu. Denuvo’nun oyunların cracklenmesini engellemek için yeni bir sürüm yayınlayıp yayınlamayacağını bilmiyoruz fakat Just Cause 4 daha ilk gününde korsanlara yenik düştü.

Bu noktada Square Enix Just Cause 4’de hala Denuvo kullanarak aslında kendi kendine zarar vermiş oluyor. Denuvo şu anda haliyle oyunda hiçbir etkiye sahip değil. Sadece bu kadarıyla da sınırlı değil çünkü kimi oyuncular Denuvo ile çalışan oyunları protesto ederek satın almıyor. Bilindiği gibi bu yazılım oyunların performansını doğrudan etkiliyor ve daha yavaş çalışmalarına yol açıyor. Aynı zamanda internet bağlantısına da ihtiyaç duyuyor.

Just Cause 4’de Denuvo 5.3 sürümü kullanılıyordu. Bu sürüm daha önce Hitman 2’de de kullanılırken, neredeyse yayınlanır yayınlanmaz cracklendi. Denuvo’nun planlarını henüz bilmesek de, bu teknolojiye yatırım yapan dağıtımcılar hayal kırıklığına uğradılar.

Daha önce de belirttiğimiz gibi Just Cause 4’de ciddi problemler vardı. Oyun Nvidia’nın son ekran kartı RTX2080Ti ile bile yeteri kadar iyi performans vermiyordu. Buna rağmen problemin temel kaynağı Denuvo da değildi.

İlginizi Çekebilir:   Vampyr’da Denuvo Olmayacak

{can}

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir