Reklam Alanı
Teknoloji 0

İlk Android 7nm Çipset Hala Apple A12’nin Gerisinde

Huawei’nin Mate 20 ve Mate 20 Pro tanıtımlarının yaklaşmasıyla beraber Android’de 7nm işlemci çipseti çağı da başlamak üzere. Apple da iPhone XS ve XS Max modelleriyle A12 Bionic çipsetlere geçiş yaparken, kıyasıya bir rekabet bizi bekliyor gibi. Fakat benchmark sonuçlarında Apple daha önde duruyor.

Huawei’nin 7nm teknolojili Kirin 980 çipseti için ilk Geekbench sonuçları ortaya çıkarken, tek çekirdekli testlerde 3390 puana, çok çekirdekli testlerde ise 10.318 puana erişildi. Bu Samsung’un Galaxy Note 9’da kullandığı 10nm teknolojili Exynos 9810 çipsete ya da OnePlus 6’daki Snapdragon 845’e göre çok daha iyi. Buna rağmen yine de iPhone XS ile XS Max’in puanlarının arkasında kalıyor. Üstelik Apple telefonlarda RAM miktarı da daha düşük!

En üst model iPhone XS akıllı telefon Geekbench üzerinde tek çekirdek testlerinde 4795, çok çekirdek testlerinde ise 11.170 puana erişmişti. Bu da Android’in ilk 7nm teknolojili çipsetlerinden yüzde 10-30 arası daha hızlı olduğu anlamına geliyor. Üstelik Huawei daha önce kendine çok güveniyordu ve yeni çipsetinin A12’den iyi olacağını iddia ediyordu.

Tabii her şeye rağmen benchmark testleri tamamen gerçek hayattaki performansı yansıtmıyor. Günlük kullanımdaki etkisini daha net şekilde Mate 20 çıktığında göreceğiz.

İlginizi Çekebilir:   Huawei Watch GT'nin Bütün Detayları Belli Oldu

{can}

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir